Trať vedla většinou po lesních cestách sloužících i jako cyklostezky až k Vranovicím, a pak se účastníci přes Baštu a ultramarinku vrátili zpět. Přes složitý kopcovitý terén a chladné počasí se povedlo závod dokončit 164 aktérům.

Pozitivní byl mimo jiné start domácích vytrvalců, kteří potvrdili, že pohyb a nadšení jsou jim blízké. Nechybělo odpovídající občerstvení nebo bohatá tombola a zimní atmosféru dokreslil sněhový poprašek. Nejrychleji zvládl trať Michal Burian v čase 30:21 (kategorie muži do 40 let). Za ním skončil Antonín Honsa (31:31) a na třetím místě Václav Lorenc (31:54). Těsně pod stupni vítězů v této věkové skupině doběhl Ondřej Paur (32:22), místní organizátor a reprezentant v závodech horských kol.

V kategorii muži nad 40 let z celkového počtu 48 závodníků letos zvítězil Miroslav Matěcha v čase 33:05, na druhém místě skončil Miroslav Nový (34:02) a pro bronz si doběhl Jiří Kunc (35:18).

V ženách startovalo v kategorii do čtyřiceti let 41 závodnic a zvítězila Eva Slavíková z Prahy v čase 34:58 minut. Na druhém místě skončila Martina Tymerová (38:03) ze Škody Plzeň a o třetí místo se rozdělila Kateřina Ledvinková (38:51) z Rakovníka, která běžela se psem a domácí Kristýna Richterová výborným výkonem 40:18 minut.

Jan Sýkora při autogramiádě v plzeňském OC Olympia.
Sýkora je zpátky. Na startu přípravy chci být fit, hlásí viktorián

V ženách nad čtyřicet let zvítězila mezi 33 závodnicemi Veronika Palková za 35:15 minut z Tlustice. Na druhém místě doběhla Eva Štěpánková (38:37) a na třetím místě Kateřina Břachová (40:04) z Plzně. I běžci na spodních příčkách zvládli okruh dlouhý sedm a půl kilometru v čase okolo 50 minut a jen čtyři závodníci přetáhli čas těsně přes hodinu. 

Stupenská sedmička měla i charitativní podtext. Vzhledem k podpoře sponzorů se organizátoři rozhodli věnovat z každého startovného na boj proti rakovině padesát korun. Částka 9650 Kč byla předána sbírce s názvem Fotkou proti rakovině a bude použita na podporu léčby pacientů s rakovinou lymfatického systému.