Prvních 100 kilometrů se plavalo fyzicky nejtěžším a nejnáročnějším plaveckým způsobem motýlek. Druhý úsek byl absolvovaný znakem, třetí stylem prsa a posledních 100 kilometrů bylo zdoláno kraulem.

První český rekord vytvořili závodníci při první 100 kilometrové štafetě motýlkem. Zdolat tuto vzdálenost tímto plaveckým způsobem trvalo plavcům 27 hodin a 29 minut.

Druhý národní rekord byl vytvořen při součtu všech čtyř štafet. Na zdolání 400 kilometrů polohovým způsobem bylo zapotřebí pět dnů, 22 hodin a 37 minut.

Extrémní vytrvalostní akce se zúčastnilo 36 plavců, přičemž dvanáct závodníků plavalo ve všech čtyřech štafetách.

Nejmladším plavcem při akci 4 x 100 kilometrů polohová štafeta byla Mathia Műllerová, které bylo v průběhu konání akce pouhých sedm let a deset měsíců. I přes svůj nízký věk se Mathia úspěšně zúčastnila dvou plaveckých štafet ze čtyř.

Velkou zajímavostí jistě je, že kromě čtyř závodních plavců jsou všichni ostatní účastníci akce výhradně amatérští plavci, kteří nikdy nebyli registrováni v žádném plaveckém klubu a proto se plaveckému sportu věnují pouze rekreačně na zcela amatérské úrovni.

Nový český rekord jednotlivců vytvořil také Michal Bělík, který ve svých čtrnácti letech uplaval 20 kilometrů libovolnými plaveckými způsoby za 8 hodin, 53 minut a 49 sekund, což se doposud žádnému plavci mladšímu patnácti let nepodařilo.

Před několika dny vytvořil český rekord též Jiří Řezáč, který uplaval 40 kilometrů polohovým způsobem za 13 hodin a 8 minut. Při závodě střídal jednotlivé plavecké způsoby vždy po deseti kilometrech.

Nedávno přidal Řezáč do své sbírky úspěchů i dva světové rekordy, které mu byli po přezkoumání zpětně uznány. Světové rekordy vytvořil na tratích 25 kilometrů a 40 kilometrů motýlek. Tímto fyzicky nejnáročnějším plaveckým způsobem vylepšil Řezáč stávající světový rekord na 25 kilometrů o 2 hodiny a 7 minut. 40 kilometrů vylepšil o 4 hodiny a 10 minut.

Nově mají světové rekordy tuto hodnotu.

25 kilometrů motýlek: sedm hodin, 28 minut, 38 sekund.

40 kilometrů motýlek: 12 hodin, 24 minut, 34 sekund.

Řezáč chce v letošním roce s vybranými svěřenci ze své plavecké školy doplněné několika závodními plavci a triatlonisty (včetně účastníků mistrovství Evropy, světa a olympijských her), vytvořit nejdelší plaveckou štafetu na světě a vytvořit tak nový světový rekord v extrémně vytrvalostním plavání. Rádi by překonali stávající rekord z roku 1987, který je zapsaný v Guinessově knize světových rekordů. (jř. mah)