Se zpožděním, způsobeným nucenou koronavirovou pauzou, se představili mílaři i vytrvalci při 39. ročníku Běhu Bukovem. Zároveň se jednalo o mistrovství Plzeňského kraje v krosu!

EKLOVA VIZE

 U kolébky akce v nádherné přírodní scenérii vesničky poblíž Zbiroha stál Jiří Ekl a jeho rodinný tým. Soukromý zemědělec z farmy na okraji Plískova poprvé zval atlety v osmdesátých letech minulého století. A hodně dlouho se staral o organizaci běhu včetně zajištění cen! Až později mu podala pomocnou ruku obec, takže dnes je z toho podnik, který láká amatéry i renomované sportovce ze západních Čech a okolních regionů. Sobota 5. prosince 2020 ostatně byla pádným důkazem!

OD ŽÁČKŮ PO VETERÁNY

 Plískov patřil v sobotu vyznavačům pohybu různých věkových skupin. Začínali mladší žáci a postupně se představily další kategorie.

Ilustrační foto.
Důvěřiví uživatelé sociálních sítí naletěli podvodníkům

Nejatraktivnější přišly na řadu po poledni. Mílaře a s nimi něžné pohlaví čekal okruh s délkou 4260 metrů. Skvěle se s ním popasovala Tereza Hrochová ze Škody Plzeň. Drobná a usměvavá dívka, která nedávno startovala na mistrovství světa v půlmaratonu (padesáté místo mezi stovkou účastnic), suverénně překonala traťový rekord. „Nejlepší čas Ivany Sekyrové je minulostí,“ hlásil Jiří Ekl početnému publiku.

O pár desítek minut později se přepisovaly tabulky i po běhu mužů na 8 520 metrů. Do cíle spěchal Jáchym Kovář z pražské Dukly a ´vymazal´ Karla Rybu z Rokycan, který dosud vévodil výkonem z roku 1982!