Do haly SKB basket míří zápasníci z Maďarska, Slovinska, Slovenska, Rakouska či Německa. Oddíl reprezentačního trenéra Jaroslava Hodiny, od jehož příjmení je odvozený název klubu, je plný talentů. Z dospělých usiluje o titul mistra republiky Jindřich Fiala, o zlatou čelenku se porve třeba Martin Petráš, stříbrný medailista z MS v Thajsku.

ROKYCANŠTÍ VYZNAVAČI  thajského boxu se připravují na sobotní mezinárodní turnaj v hale SKB.Zdroj: Deník / Meissnerová Šárka

Přehlédnout nelze ani něžné pohlaví. Pořádné rány rozdává i Barbara Parýzková nebo Lucie Aubrechtová, která se může chlubit například stříbrem z evropského poháru v Turecku nebo bronzem z ME v Paříži. Jestli ovšem tuto sedmnáctiletou dívenku z Mirošova v sobotu uvidíme, je otázkou. U nás totiž nemá ve své kategorii žádné soupeřky, takže záleží, jestli dorazí nějaká zahraniční. Minimálně v květnu jí ale musí Rokycansko držet palce. Lucie odlétá do Mexika na mistrovství světa. Thajskému boxu se přitom věnuje jen dva roky.

„Od mala jsem byla zvyklá být hodně aktivní, třeba jsem i tancovala. Pak mě napadlo, že by bylo dobré umět se ubránit. Jít do ringu mě ale nenapadlo. Po půl roce mě ale muay thai chytilo natolik, že jsem se do toho položila a začala dřít. A po roce jsem měla první zápas,“ svěřila se zápasnice.

Ilustrační foto basketbal
Basketbalisté SKB cestují do Klatov. Odveta je 4. dubna