Už během první hodiny závodu se konalo hlasování závodníků o nejlépe oblečeného kovboje. Většinou hlasů byla zvolena Dagmar Ungrová z Mirošova a od pořadatelů obdržela kovbojské občerstvení – pořádný hovězí guláš, který měl být doprovázen sklenkou pravé americké whisky. Ta ale byla závodnicí odmítnuta.

Nejprve se střílelo ze vzduchovky na čas. První kolo se střílelo na kyvadlový terč v čase 10 sekund, další na 8 a pak 6 sekund. Do čtvrtého, pětisekundového kola postoupili Otto Šaman, Dagmar Ungrová, Jan Kebrle, Pavel Mašek, Petr Bláha a Josef Utěšený. V 5. kole stříleli ještě Kebrle, Mašek a Utěšený, ve čtyřsekundovém limitu už terč trefil jen Utěšený z Prahy, a tím se stal nejrychlejším mirošovským kovbojem ve střelbě ze vzduchovky na terč mexického bandity.

Druhým závodem byla střelba z praku na terč pistolníka. V prvním kole v pětisekundovém limitu se do terče stihlo trefit jen šest závodníků: Jarmila Pidrmanová, Adam Bernas, Monika Zizlerová, Otto Šaman, Jan Kebrle a Petr Bláha. V dalším kole se do dvousekundového limitu vešli jen Zizlerová a Kebrle. Následoval rozstřel a z něho vyšel vítězně Kebrle z Mirošova.

Jako třetí se střílel závod ve střelbě z luku na terč pistolníka, a to opět na čas. Už v prvním kole několik závodníků vypadlo a do druhého kola postoupili Monika Zizlerová, Dagmar Ungrová, Jan Kebrle, Tereza Mašková, Petr Bláha a Petr Strejček, v dalších dvou kolech se ještě udrželi Kebrle, Zizlerová, Bláha a Strejček, ve čtvrtém kole s pětisekundovým limitem už uspěli jen Zizlerová a Kebrle. Společně prošli i pátým, třísekundovým kolem a v rozstřelu rozhodla až nervozita. Vítězem se stal opět Jan Kebrle.

Monika Zizlerová