„Nejprve se bojuje ve třech základních skupinách a vždy dvojice nejlepších postupuje do šestičlenného finále. Vzájemný výsledek ze skupiny se započítává,“ uvedl šéf celodenního podniku Václav Prokůpek. Převahu mělo Rokycansko, neboť z našeho okresu se přihlásilo osm kolektivů. Dva byly ze středočeského Komárova a jeden z hlavního města. Právě chlapi i ženy, reprezentující Prahu pod hlavičkou Experimentu, se po vyčerpávajících bojích radovali z vítězství. Jak se k němu propracovali?

Skupina A: Experiment Praha nezaváhal a se ziskem šesti bodů přesvědčivě triumfoval. Druzí skončili se čtyřmi body Velbloudi, třetí se dvěma body LDN Rokycany a poslední byli bez bodu Včelí medvídci.

Skupina B: o postupu prvních Skořic (6 bodů) a druhého Komárova B (čtyři body) nebylo pochyb. Třetí Žáci a čtvrtý Sokol Rokycany si rozdělili po bodu.

Skupina C: pouze ve třech a domácí přehráli oba protivníky. Komárov A se také dostal mezi elitní sextet po výhře nad Beruškami.

Finále: v oddělení o 1. až 6. příčku válel Experiment. Nasbíral devět bodů . Pomyslné stříbro braly Skořice se sedmi body a třetí pozice slušela pořádajícímu Mirošovu se šesti body.

Těsně pod stupni vítězů zůstal Komárov A (pět bodů), pátí skončili Velbloudi (tři body) a šestému Komárovu B zůstal na kontě jeden bod.

O 7. až 9. místo: ani zbývající týmy nezahálely. LDN skončil sedmý se ziskem tří bodů. O bod zpět zaostaly osmé Berušky a devátí byli Žáci.

O 10. až 11. místo: o Černého Petra si to rozdali Sokolové z Rokycan s Včelími medvídky. Sokol zvítězil 2:0.

Turnaj v nohejbalu: na stejných kurtech se v sobotu 23. srpna koná nohejbalový turnaj trojic (mohou být i smíšená družstva). Systém bude zvolen podle počtu přihlášených. Registrace přímo v areálu začne v osm hodin a potrvá třicet minut.