O víkendu ještě generální brigáda a okruh pro český šampionát horských kol v cross country ve Stupně na Rokycansku dostane finální podobu. „Do mistrovství zbývají dva měsíce, ale závoďáci už chtějí na trati trénovat,“ říká Ondřej Paur (na snímku), s Jaroslavem Rybou z Author Teamu Stupno asi největší tahouni příprav mistrovství. O tituly se bude na pomezí obcí Stupno a Břasy bojovat 22. – 24. července.

„Jsme natěšeni, děláme pro šampionát, pro závodníky, doprovod i fanoušky maximum,“ hlásí Paur.

Právě s jeho zapojením do organizačního štábu před čtyřmi lety se pojí vzestup závodu, jehož počátky sahají do roku 2008. S přispěním početné party dobrovolníků postupně vzrůstala atraktivnost tratě a showman Lampík, jak mu přezdívají, přitáhl na start řadu zvučných jmen v čele s domácím Ondřejem Cinkem. Před rokem už měla Horská kola Stupno mezinárodní punc UCI C3 a letos tu korunují nové české šampiony.

Kvůli tomu stupenská trať prošla obměnou, kterou posvětila inspekce z Českého svazu cyklistiky. „V některých místech jsme trať rozšiřovali, aby bylo možné lépe předjíždět. Třeba v pasáži za velkým dropem ve výjezdu do prudkého kopce,“ říká Paur.

Pozměněnou trať si v minulém týdnu otestoval i Cink. „Ondra zajížděl časy 12:15 až 12:20 minuty na kolo, což naznačuje, že to bude pekelná jízda,“ podotýká Paur, Cinkův dlouholetý parťák a sám někdejší reprezentant.

Více informací o mistrovství lze najít na www.horskakolastupno.cz 

Generální manažer Martin Straka.
Budeme mít medaili, věří olympijský vítěz a mistr světa Straka