Na závod se přijede mj. kompletní Dukla Praha s Milanem Kadlecem i Aloisem Kaňkovským (medailisty z mistrovství světa), jimž se hodně daří při podnicích rokycanské stáje AC Sparta Praha.

Na startu se můžeme těšit i na paraolympionika Jiřího Ježka a obhájce loňského vítězství Ondřeje Cinka. Závod odstartuje starosta Strašic Jiří Hahner v 11 hodin u restaurace Berten (u bývalých kasáren). Poté se závodníci vydají na okruh dlouhý 70 km okolo Brd s celkovým převýšením okolo 1100 metrů.

Trasa zavede účastníky nejprve k Zaječovu, poté přes kopec Hejlák do Obecnice, k Pilské přehradě a do obce Láz. Z Lázu se pokračuje přes Malý Tok do Nepomuka, kde bude u restaurace Nepál pro účastníky připraveno občerstvení. Z Nepomuku cyklisté minou Červený vrch a vydají se k Padrťským rybníkům. Zde se trať na čtyřicátém kilometru trasy rozděluje. Hlavní trasa pro většinu startujících vede po hrázi Padrťského rybníka a je o 3,5 kilometru kratší než trasa objízdná po silnici přes Teslíny, Borovno, Míšov, Vísky a Trokavec . V Trokavci se obě trasy spojují a pokračují přes Skořice okolo Loveckého zámečku do Strašic,“ uvedl ředitel závodu Zdeněk Rubáš.

Více přímo v Deníku.