Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

14.8.2009

Benzín opět atakuje třicet korun za litr

Rokycansko - Pohonné hmoty na Rokycansku teď vpolovině srpna opět podražily. Na některých čerpacích stanicích si motoristé připlatí ovíce než jednu korunu zalitr.

7.8.2009

Žárovky mizí z regálů prodejen

Rokycansko - Klasické žárovky už nemáme, hlásí na Rokycansku někteří obchodníci selektrem. Mohou za to návaly zákazníků, kteří si chtěli před prvním září udělat zásobu. Po prázdninách totiž výroba tohoto zboží končí.

5.8.2009

Kroupy na Vranov nezaútočily

Břasy - Tuzemská odrůda letních jablek Julie a ve Spojených státech vyšlechtěná Discovery zaplňují první přepravky ve vranovských ovocných plantážích.

23.7.2009

Zájem je teď na Rokycansku o levnější auta

Rokycansko - Podle autoprodejců už lidé na Rokycansku přestali vyčkávat, kam až spadne cena automobilů, a začali konečně nakupovat.

21.7.2009

Borgers začíná nabírat lidi

Rokycansko - Po vlně snižování pracovníků se nyní– ipřes stále trvající stagnaci vautomobilovém průmyslu– společnosti Borgers CS podařilo získat nové zajímavé zakázky. Deník otom informoval ekonomický ředitel Lubor Šabacký.

14.7.2009

Set top boxy kupují i chataři

Rokycansko - Prodejci s elektronikou začínají opět pociťovat poptávku po set top boxech. Posledního září totiž dojde k ukončení analogového televizního vysílání také na Rokycansku.

14.7.2009

Eugen Wexler rozdá část třináctého platu

Rokycany - Zaměstnanci rokycanské společnosti Euwe Eugen Wexler obdrží část třináctého platu. Přesněji pětasedmdesát procent z poloviny pravděpodobné měsíční mzdy.

13.7.2009

Krize? Od března jedou Pilíkovi naplno

Mýto - Dvaatřicet lidí našlo uplatnění v mýtské firmě manželů Pilíkových. Vyhlášená výrobna salátů, chlebíčků, baget a dalšího sortimentu současné ekonomické problémy příliš nepociťuje.

11.6.2009

Firma EuWe žije. Na nohy ji postavilo šrotovné

Rokycany - Firma Euwe Eugen Wexler se vymanila z ekonomické recese. Zatím se jí to povedlo jako jedné z mála v okrese. Protože se orientuje na automobilový průmysl, přispěla tomu návaznost na podniky – především Škodu Mladou Boleslav – jimž šrotovné vozů (hlavně v Německu) zajistilo nový odbyt.

29.5.2009

V Hrádku se bojí o místo

Hrádek - V Hrádeckých železárnách panují obavy. Lidé se bojí ztráty místa. Od května jich je už o 22 méně.

20.5.2009

Videopůjčovny spějí ke krachu

Rokycansko - Nelegální stahování zinternetu, levné filmy na stáncích a pestrá nabídka zejména kabelových televizí. To jsou hlavní důvody, které ženou půjčovny DVD nosičů do krachu. Jednou znich je iVideoklub Panter urokycanskéhoki­na.

14.5.2009

Hrádek čelí propouštění i vylepšeními

Hrádek - Částečnou prevencí proti propouštění by pro Železárny Hrádek, patřící do Z–group Steel Holding, měly být iinvestice do ekologie a zefektivňování výroby.

6.5.2009

I Kovohutě pociťují krizi

Rokycansko - Nezaměstnanost vokrese opět oněco vzrostla. Přesné číslo bude schopen úřad práce poskytnout nejdříve 12.května. „Prozatím poslední souhrnný údaj olidech bez zaměstnání zní 1756,“ sdělil Jan Koranda, zástupce ředitelky ÚP Rokycany.

4.5.2009

Hrádečtí mají uzavřenou kolektivní smlouvu

Hrádek - O den delší dovolenou, vyšší odměnu za práci o svátcích nebo nárůst příspěvku a stravování zahrnuje nová kolektivní smlouva odborů s vedením ocelářských podniků Z–Group I Steel Holding. Patří sem závod v Hrádku u Rokycan (dále Veselí nad Moravou a Chomutov) a části jeho zaměstnanců se týkají další novinky.

30.4.2009

Příkosičtí jeli na kruhový objezd

Rokycansko - Zemědělci se ve středu ozvali důrazně. Jejich protestní akci podpořili i kolegové z Rokycanska. Rozhodli se s technikou vyjet na silnice a upozornit tak na sebe. Situaci, ve které se ocitli, totiž převážná většina z nich považuje za katastrofální.

21.4.2009

Cena bytů padá. Poptávka také

Rokycansko - Ceny bytů v okresním městě klesly oproti loňskému roku o pět až deset procent. Ani to ale nestačí, aby se trh s nemovitostmi mohl opět rozhýbat. Byt 3+1 v centru Rokycan teď mohu zájemci koupit už za milion dvě stě tisíc korun.

1.4.2009

Na finančním úřadě si podnikatelé fronty nevystáli

Rokycany -Obavy podnikatelů, že poslední den pro podání daňových přiznání si ve Finančním úřadě vRokyanech počkají pořádnou dobu ve frontě,se v úterýnepotvrdily.

31.3.2009

V úterý je poslední termín pro podání daňového přiznání

Rokycany -Také letos nechalo přibližně dvacet procent podnikatelů z Rokycanska odevzdání daňového přiznání na poslední chvíli. V pondělíse na Finančním úřadě v Rokycanech tvořily krátké fronty.

27.3.2009

Jožo míří z Rokycan

Rokycany - Jozef Kaščák ze slovenského Svidníka opouští Rokycany. Stal se jednou z mnoha obětí ekonomické krize.

15.3.2009

Borgers, Hutchinson, Wexler i Kovohutě řeší, co s pracovníky

Rokycansko - Rokycanská iniciativa – regionální spoluprací proti krizi – podnikla po odeslání otevřeného dopisu vládě ČR další krok k řešení nepříznivé situace na trhu práce.

14.3.2009

V Hutchinsonu uvažují o odborech

Rokycany - Odbory by se podle některých zaměstnanců Hutchinsonu měly stát jejich ochranou před neplněním slibů zaměstnavatele v otázce mezd a propouštění. Na pátek byla mimo podnik svolaná ustavující schůze. Odborová organizace ale zatím nevznikla. Na vině byl podle přítomných strach z případné represe.

10.3.2009

Ceny aut klesly, prodej ale také

Rokycansko - Těžké časy nastaly prodejcům ojetých vozidel. Může za to především finanční krize, která se odrazila na automobilovém průmyslu zatím nejvíce.

10.3.2009

Lidé s nákupem zájezdů začínají otálet

Rokycansko - Ani cestovnímu ruchu se nevyhnula současná ekonomická krize. Existenční nejistota přestala motivovat klienty k nákupu zájezdů. Dovolenou letos neplánují zvláště zaměstnanci závodů, které se orientují na průmyslovou výrobu.

6.3.2009

Rokycany táhnou do boje s krizí

Rokycany - Avizovanému hromadnému propouštění vyhlásili boj představitelé úřadu práce v Rokycanech. Iniciativu nazvali Regionální spoluprací proti krizi a jejich postoj přináší první výsledky.

27.2.2009

Wexler znova nabírá pracovníky

Rokycansko - Zaměstnanci závodu u Kotelské cesty si oddechli. Ve firmě Euwe Eugen Wexler, jako v jediné z velkých podniků regionu orientovaných na automobilový průmysl, se dalšímu útlumu výroby vyhnou.

25.2.2009

Autoškola láká začátečníky i v zimě

Rokycansko - Usednout poprvé za volant, když sněží a mrzne, chce odvahu. Někteří začátečníci se do kurzů autoškol objednávají právě teď, kdy i mnozí zkušení řidiči váhají vyjet.

8.2.2009

Radnická Hebra neodpovídá

Rokycansko - Bezesné noci prožívá zaměstnankyně rokycanského provozu společnosti Borgers: „Každý týden mistr ukáže prstem na člověka ze směny, který musí odejít. Nemohu si dovolit onemocnět, ani jet s dítětem ke zkoušce do školy,“ sdělila žena, která si nepřeje být z pochopitelných důvodů jmenována.

30.1.2009

Lékárny se bojí o zákazníky

Rokycansko - Aby ušetřil třicet korun za každou položku na receptu, dojede si raději pro medikamenty do lékárny v rokycanské nemocnici. O tom je už nyní přesvědčený senior z Mirošova. V zařízení v okresním městě totiž tyto částky nezaplatí.

20.1.2009

Chcete šetřit lesy? Pak musíte připlatit

Rokycany - Hospodářská krize se nevyhnula ani výkupnám druhotných surovin. Své o tom ví notoričtí zákazníci se starým železem, jimž navíc škrt přes rozpočet udělala úprava zákona o totožnosti odběratelů.

17.1.2009

Éra levných pohonných hmot končí

Rokycansko - Z levného tankování se motoristé na Rokycansku moc dlouho neradovali. Ve většině benzínek regionu se už cena za litr Naturalu 95 přehoupla zpět přes hranici čtyřiadvaceti korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení