„Chodím sice na brigádu, ale času mám víc než ve školním roce. Jízdy mám rozložené podle směn, na testy se učím vždy před spaním. Nemůžu se už dočkat, až budu mít řidičák v ruce. Tedy snad ty zkoušky udělám,“ doufá Jan Štědronský, který si vybral autoškolu v Plzni, protože nyní pracuje v tamní fabrice.

Podle Vratislava Duchoně, jehož autoškola přibírá nové žáky až na září, jsou ale tito letní řidiči v nevýhodě. „Ti, kteří navštěvují autoškolu v zimě, vyjezdí se za zhoršených povětrnostních podmínek a za nepříznivého počasí pod odborným dohledem. Mají s tím už zkušenost, zatímco ty ostatní to teprve čeká,“ vysvětlil Duchoň.

Na jaře a v létě podle provozovatelů autoškol přibývá také těch, kteří chtějí řidičské oprávnění na motocykl.

Asociace autoškol ČR doporučuje budoucím šoférům, aby si získali přehled o více autoškolách ve spádové oblasti. Zajímat by je měly informace o zahájení, průběhu, rozsahu a druhu výuky teorie i praktického výcviku. Také předběžný odhad délky přípravy a termínu závěrečných zkoušek. A neměli by zapomenout zeptat se na postup při opravných zkouškách a jejich organizaci. Podstatné je, aby se zájemci o řidičské oprávnění nenechali odbýt sdělením, že odpovědi na tyto otázky dostanou během úvodní hodiny.