„Zdražování benzínu mi samozřejmě vadí, protože autem musím jezdit dost často. Ale je zbytečné to řešit, protože s tím stejně nikdo nic neudělá. Kolikrát už jsem slyšel o protestu, že by jeden den nevyjelo k benzínce ani jedno auto. Bylo by to zajímavé, ale je naprosto nemožné tohle uskutečnit,“ svěřil řidič Karel Janoušek, který si zásoby benzínu nedělá. Je to podle něj nesmysl.

Čerpací stanice v Dobřívě zvedala cenu nafty o 40 haléřů asi před měsícem. „Prodáváme ji teď za 30,50, natural 95 i speciál za 30,10. Benzin se drží už delší dobu,“ sdělila Radoslava Vacková. Je přesvědčená, že si motoristé v dohledné době ještě připlatí.

Cena nafty povyskočila před dvěma dny také v Rokycanech na Benzině. V současnosti ji zde šoféři pořídí za 31,90. „Natural máme za 30,90 a speciál 30,50, s těmito cenami se nehýbalo,“ uvedla Marie Jiřičková.

Dlohodobě se podle Mirky Šípkové drží ceny v Mýtě u Robin Oil. „Řidiči pořídí pohonné hmoty za 30,90 a LPG za 15,90,“ dodala.

Zásoby paliva si podle oslovených prodejců motoristé před zdražením nedělají. „Ceny skáčou postupně,“ řekl z dobřívské čerpací stanice Jiří Hůlka s tím, že řidiči častěji tankují plnou v období výplat.