Od počátku roku jsou hala i pec podle technického ředitele Tomáše Franty ve zkušebním provozu. V závěru týdne se o novém provozu byl přesvědčit i starosta města Jan Baloun. Prohlédl si novou protlačovací linku na hadice pro dieselové motory, post vulkanizační pec a odsávání. Viděl i měření emisí snímaných v kotelně a v čističce odpadních vod se zajímal hlavně o vstupní a výstupní hodnoty.

„Zatím byl zkušební provoz jen částečný, teď ho budeme rozjíždět na obou linkách, tedy i na kompletně zrenovované druhé, přesunuté z haly C,“ vysvětloval Franta. Dojde k tomu ve středu, naměří se hodnoty a poté se vše znovu vypne. „Od posouzení výsledků měření pracovníky životního prostředí se bude odvíjet další postup. Teprve v kladném případě můžeme požádat o kolaudaci provozu a ukončení zkušebního provozu,“ vysvětloval ředitel.

“Zatím jsem byl příjemně překvapený prostředím, je o mnoho lepší než ve staré hale při původní výrobě. Odsávání se vede přes uhlíkové a další filtry, ven by se snad nemělo dostat nic,“ míní starosta.