„Podle plánu začne zkušení provoz v klempírně už 1. dubna 2008, plné kapacity dosáhne od června,“ uvedla Heroldová. K nové investici společnost přimělo komplikované zásobování nynějšího provozu, vyrábějícího chladicí nábytek pro supermarkety, z Berouna.

„Plechy jsou zpracovávány v klempírně v Berouně a několikrát denně dováženy do Mýta. To je problematické kvůli manipulaci a snadnému poškození plechů. Díky novému provozu se zlepší zásobování linek a v Mýtě a okolí se výrazně sníží kamionová doprava,“ řekla mluvčí.

S náborem na pozice operátorů, seřizovačů a údržbářů společnost počítá už od prosince. Prvních deset nových zaměstnanců má nastoupit v únoru.

Carrier Refrigeration Operation Czech Republic zaměstnává ve dvou výrobních závodech v Česku více než 1250 stálých zaměstnanců. Z původního závodu v Berouně se výroba v minulém roce rozšířila i do Mýta.

Firmu sem přilákala blízkost dálnice a velikost pozemku, který umožňuje dostatečný prostor pro budoucí rozvoj. „Našim zaměstnancům nabízíme nadstandardní mzdy a řadu benefitů, velkou pozornost věnujeme také jejich rozvoji a vzdělávání i bezpečnosti práce,“ dodala mluvčí.