Povánoční slevy jsou v Rokycanech zatím spíš výjimkou. Do výprodeje půjde hlavně elektronika, oděvy a kožená galanterie. Zato hračky a dekorace na příští svátky levněji nepořídíte.

„Se slevami začneme 3. ledna. Budou 30 až 50procetní, záleží na tom, jak dlouho je zboží na skladě,“ řekla vedoucí EZO módy Marie Pátková s tím, že zlevní sezónní nabídku, tedy kabáty, bundy a svetry.

Se slevami zimního sortimentu začnou po Novém roce i v Daně módě. „Půjdeme na nákupní cenu nebo i pod ni, na tom nevyděláme. Potřebujeme ale udělat místo pro objednávky na Valentýna, jaro a plavky,“ konstatovala majitelka Dana Plechatá.

V Rokytce podle prodavačky Terezy Praumové hračky nezlevní. Jako každý rok ale půjdou na začátku ledna dolů s cenami kožených kabelek, které má vystřídat nová kolekce.

Na slevy se mohou těšit také zákazníci Elektra Fedák. „Snížíme ceny celého sortimentu elektroniky, a to o deset až třicet procent,“ uvedl spolumajitel obchodu Petr Fedák, podle něhož slevové akce potrvají do vyprodání zásob. „Většinou to bývá tak čtrnáct dní,“ odhadl.

Naopak v elektru v Hrádku – Nové Huti zlevňovat nehodlají. „Nízké ceny máme pořád,“ konstatovala vedoucí prodejny Helena Nuličková.