Během půl roku tak opustila pohodlí zaměstnání v kanceláři a začala pod hlavičkou Studio ´93 se živností s rozvrhem od pondělka do neděle.

Protože je dnes čtyřicetiletá Alena stále ještě na startu, vítá zrušení minimální daně. „To jsem ráda, stejně musím platit zdravotní a sociální pojištění. I když marodit vůbec nemůžu. Nemůžu si totiž dovolit zrušit žádnou hodinu. Ženy nejsou zvědavé na to, že lektor onemocněl,“ říká žena, které zrušení povinné minimální daně podle jejích slov pomůže.

„Splácím spoustu půjček a musím si platit kurzy, abych dokázala nahradit kteréhokoli lektora, pokud vypadne. Takové kurzy stojí od pěti do deseti tisíc korun,“ popisuje Alena, která tak nově v dani z příjmu zaplatí jen ze skutečného výdělku. Mrzutá je podle ní zpráva, že už z daní neodečte sociální a zdravotní pojištění.

Že by si nyní mohla odepsat i luxusní auto, to ji příliš nezajímá. „Takovým autem bych nezačala, začala bych opravou domu. Ten si ale z daní neodepíšu,“ směje se s tím, že nejdřív musí vydělat na všechny splátky.

Fitcentrum je podle jejích slov spíš sezónní záležitost. Fakt, že reforma živnostníkům trochu přilepší, by sám o sobě neuživil ani její firmu. Důležitý je podle Aleny nápad.

„Před Vánoci je mrtvo, to ženy uklízejí a pečou, v létě jsou na zahrádkách. Musím pořád vymýšlet něco nového a být pořád ve střehu. To je důležitější než hlídat daně, o ty se mi stará poradce,“ tvrdí Alena, jejíž fitko proto už těsně po Vánocích nabídlo i kurzy snižování nadváhy včetně individuálních plánů.

V naplánovaném rozvrhu se střídají disciplíny v posilovně, spinning, různé druhy aerobiku či jógy, taneční kurzy i jednoduchá cvičení pro ozdravení těla.