„Zvyšování cen je nezbytné. V současné době VSR předělává úpravnu vody v Janově a chystá se na strašickou. Nově se pro sdružení pokládají také rozvody v ulici B. Němcové. Ze dvou variant navrhovaného zvýšení ale zástupci VSR, jehož členy jsou Rokycany, Hrádek, Strašice, Mirošov, Kamenný Újezd, Dobřív, Svojkovice a Litohlavy, zvolili pro letošek tu nižší. I když by cena vody měla odrážet skutečné náklady na její výrobu, víme, že každý větší finanční výdaj pro rodiny začíná být problematický. Rozhodli jsme se tedy pro zvyšování úměrné, aby cena nestoupala takovým tempem jako třeba v Plzni.

Od prvého dubna občané za kubík vody zaplatí 38,94 Kč, včetně DPH. Zvýšení oproti loňskému roku představuje 9 procent. Cena za stočné byla stanovená na 23,45 Kč, včetně DPH. Zdražení činí 6 procent. Dohromady vodné a stočné oproti loňsku stoupne o 4,53 koruny. To platí pro celé VSR. Zda budou jednotlivé obce chtít, a hlavně moci, část ceny dotovat, záleží už na nich.

Pokud jde o DPH, zatím cena vody patří do desetiprocentní kategorie. Připravuje se ale přeřazení do vyšší skupiny. S přijetím nového zákona o DPH tedy její cena podraží. V rámci VSR k tomu ale patrně přistoupíme až v příštím roce.