Obchod proti nákupnímu centru Žďár je zrušen a lidé toho litují. „Kupoval jsem tu kvalitní chléb, vánočky i jiné zboží, a to za slušné ceny. Jenže ne dlouho,“ postěžoval si Karel Masařík.

„Ani my z toho radost nemáme. Nejen kvůli skutečnosti, že jsme přišly o práci, která nás bavila. Vytvořil se tu stabilní okruh zákazníků, kteří sem chodili denně a byli spokojeni. Musely jsme jim vyvracet domněnku, že k uzavření došlo kvůli hygienikům. Podle nás jsou a vině neshody s majitelkou domů,“ reagovaly prodavačky.

„Tak s tímhle souhlasit nemohu. Původní domluva s představiteli plzeňské společnosti byla bezproblémová, ovšem skutečnost se podstatně lišila. Podívejte se, v jakém stavu je dvorek, do něhož stále jezdila těžká nákladní auta. Přitom jsem žádala, aby byl obchod zásobován z hlavní ulice, jenže marně. Není příjemné, vzbudí–li vás po druhé hodině ranní se značným rámusem dovozce tisku a dvě hodiny na to s dalším lomozem dodavatelé pečiva. A to se opakovalo se železnou pravidelností,“ konstatovala Běla Šulová, které objekt patří. O to, že by prodejna zůstala uzavřena, strach nemá. Zájemců je prý dost.

V okresním městě funguje místní pekárna se čtyřmi vlastními obchody.