„Oproti loňsku jsme za ně vydali už o čtyři sta tisíc víc. Ryby tedy rozhodně levnější nebudou. O kolik se ale u nás cena přesně zvýší, vám zatím neřeknu,“ uvedl Radek Jandera, vedoucí Rybničního střediska J. C. Mannsfelda, Zbiroh.

Hranice sedmdesáti korun ale bude překonána zcela jistě. „Hodně záleží na tom, jak dopadnou výlovy. Tedy kolik bude ryb a s jakým váhovým přírůstkem,“ objasňoval Jandera.

„Letošní léto bylo hodně teplé a dost suché, to rybám moc neprospívá. Navzdory tomu nás ale výsledek prvního výlovu – ve středu jsme lovili Čápský rybník vedle našeho střediska – docela příjemně naladil,“ dodal. „Uvidíme, jak to bude u rybníků, kolem nichž je větší frekvence a hodně se tam i pytlačí.“

Ani šéf Klatovského rybářství Václav Voráček neuvedl přesné číslo. Odhaduje, že cena vánočních kaprů vzroste zhruba o deset procent. To podle něj znamená, že: „Zákazník zaplatí kolem sedmdesáti až osmdesáti korun za kilo živé váhy.

V sádkách Lesní správy Mirošov, patřících pod VLS Hořovice, nám technik rybničního hospodářství Martin Zachar řekl, že na rozhodující výlov se teprve chystají, pak že budou ceny stanoveny.

„Tržní ryby budeme lovit z Padrťského dolního. Je to v plánu 25. a 26. října. Uvidíme, jak dopadneme. Kontrolní odlovy ale naznačují, že přírůstky jsou docela dobré,“ konstatoval vedoucí správy Luděk Velen.

„Rok sice nebyl moc příznivý pro chov ryb, ale Padrťské rybníky jsou vysoko položené, vrtochy počasí sem tolik nedolehnou,“ vysvětloval. „Cena, za kolik ryby budeme prodávat, ještě není stanovena. Loni to bylo šedesát korun za kilo a podle mého do velkého zdražení nepůjdeme. Ale jde zatím jen o odhad,“ zdůraznil.

Ryby chovají i Šternberští, ale letos loví jen mimo okres, sem ryby expedovat nebudou.

Kapři začali putovat z rybníků do sádek