Poměrem třinácti hlasů pro, k jednomu nesouhlasu a jednomu zdržení se vyjádření (více zastupitelů v jednací síni v tu dobu nebylo), Rokycany prodávají Tehor za čtyřicet milionů. „Získává ho společnost Energia AG Teplo Bohemia z Českých Budějovic. „Znamená to, že odkoupí hospodářský podíl a pět kotelen – na Pátku, u Václava, v ulici J. Knihy, Slávii a v někdejších kasárnách,“ informovala místostarostka Marie Hlávková.

„Je jednoznačně dobře, že se Tehor prodal,“ domnívá se zastupitel Karel Vodička. „Zvažovali jsme odprodej kotelen už před pěti lety, ale záměr neprošel,“ dodal. Teď byl tento krok odsouhlasený. Důvodů pro to je několik. Nejpádnějším se většině představitelů města zdá vidina velkých výdajů. Město by do Tehoru kvůli dalšímu provozu muselo podle odhadu investovat více než dva miliony. Dalším důvodem se stala skutečnost, že leckteré obytné domy se po odkoupení do vlastnictví začínají od centrálního vytápění města odpojovat a topit prostřednictvím vlastních malých kotelen. „Pokud jde o výběr českobudějovické firmy, z rozboru komise pověřené zkoumáním nabídek vyplynula solidnost jejich návrhu a jednoznačně nejvyšší cenový příslib. Navíc se zavazuje za teplo požadovat méně než nyní a také je tu závazek po tři roky se do určité výše finančně spolupodílet na kulturních a společenských aktivitách města,“ sdělil Vodička.

Upřesnění slibované ceny za teplo jsme získali od tiskového mluvčího MěÚ Rokycany Jana Englera: „Energie AG Teplo Bohemia slíbila, že cenu gigajoulu sníží pod 500 Kč bez DPH.“ Nový dodavatel tepla se ujme role k 1. 1. 2010.