Zlevňování v rokycanské prodejně Ezo móda odstartoval závěr června. „Slevy se týkají jarních i letních oděvů a potrvají do vyprodání zásob. Většinou to bývá do konce srpna s tím, že po patnáctém přistoupíme k další etapě snižování cen,“ uvedl majitel obchodu František Hlad. Už nyní tu však zákazníci pořídí značkovou módu o třicet až sedmdesát procent levněji.

Slevy se v okresním městě netýkají jen oděvů, podnikatelé zlevňují také obuv a dětské zboží. „Ceny u vybraných věcí snižujeme během celého roku, v současné době se jedná zejména o letní dětské oblečení. Rodiče tu pro své potomky najdou sortiment od kloboučků přes trička až třeba po sandálky,“ sdělila majitelka obchodu v Palackého ulici Irena Hájková. Zlevněné ceny zboží začínají podle ní už na padesáti korunách.

Výhodný nákup, někdy i s ušetřením stovek korun, potěší každého zákazníka. Někteří dokonce záměrně vyčkávají až období slev nastane. „Mám vytipováno pár prodejen v Rokycanech a obchodních centrech, o nichž vím, že zlevňují. Proč bych tedy kupovala zboží za plné ceny? Je sice pravda, že už může být přebrané a nemusím sehnat třeba svoji velikost, ale většinou si nějaký levný kousek domů odnáším,“ svěřila se Milena Kočová.