„Zájem je v tomto období zejména od žen větší. Předpokládám, že opět začne opadávat tak za dva až tři měsíce,“ sdělila majitelka rokycanského Studia 93 Alena Monhartová. Podle ní by se ale lidé měli snažit o pravidelnost, cvičit během celého roku. „Pokud někdo začne sportovat vždy jen po svátcích a dlouho mu toto rozhodnutí nevydrží, je to pro organismus velká zátěž. Ženy i muži by se měli pohybovat průběžně celý rok, tělo potom nepocítí takový šok,“ vysvětlila Monhartová s tím, že důležitá je také volba druhu cvičení.

Na nedostatek klientů si teď rozhodně nemohou stěžovat ani v rokycanském Fit a Bar. „Stejně jako předešlá leta zaznamenáváme momentálně větší zájem. V březnu už to ale lidé většinou začínají vzdávat. Během roku nás navštěvují ti, jenž cvičí pravidelně, plus výjimky, které vydržely. Na podzim opět poptávka stoupá,“ uvedl majitel Jiří Barczik.

Jednou z těch, která si do nového roku dala předsevzetí zatočit s přebytečnými kilogramy, je Kateřina Hamplová. „Při posledním vážení mého těla mě ručička na váze nepotěšila. Poté, co skončilo léto, jsem přibrala a zlenivěla. Nemám sice moc ráda ta organizovaná cvičení v tělocvičně, raději se pohybuji venku, ale v tomto období to příliš nejde. Vyhledám tedy nějaký vhodný kurz. A kdy se do toho pustit, když ne začátkem nového roku?“ svěřila se mladá žena.

Podle rokycanské psycholožky Květoslavy Čapkové je pro jakoukoli změnu důležitá motivace. „Musíme vědět, proč chceme svůj návyk změnit, a nesmíme si klást nároky nad i pod naše síly,“ řekla. Doporučuje rozložit si cíl na několik cílů dílčích, postupovat krok po kroku. „Je nutné počítat i se selháním, ale svá předsevzetí přesto nevzdávat,“ dodala.