Areál, který se stal pro pěstitele ovoce pravidelnou zastávkou, je v provozu od roku 2021. „S podporou majitelů, tedy rodu Jerome Colloredo Mannsfeldů a ředitele Robina Ambrože, jsem výzvu přijal,“ vzpomíná statný chlap, který by si jinak mohl užívat zaslouženého důchodu, jenže slyšet o tom nechce: „Byla a je to obrovská šance. Z téměř zapomenuté provozovny vybudovat firmu, kam se chtějí zákazníci z Rokycanska, Rakovnicka, Berounska nebo Hořovicka rádi vracet.“

Právě servis pro klienty považuje Veselý za nosný pilíř provozu: „Nepřijíždějí k nám klienti, ale z mého pohledu spíše partneři. A dnes se nebojím říci, že i kamarádi. Chtějí si povídat o úrodě a hlavně o přeměně ovoce do tekutého stavu.“ Podnikatel se proto stále častěji vrací i na rodnou hroudu: „Pořád se mám na Vsetínsku co učit. Především kvůli citu pro nápoj, nezanedbatelný je přitom čich.“

Mateřská loď se zkratkou JCM mu poskytla ve Zbiroze odpovídající zázemí. Modernizovaný provoz, drtící linka, která zaručuje stejnou úroveň kvasu, což díky reftraktometru nemilosrdně odhalí zkouška na množství cukru. Ke slovu se pak dostávají tabulky, podle nichž následují další operace. Zbirožští je zvládají bravurně a z pozice outsiderů na druhém konci republiky se pustili i do boje s Valachy. A v roli poražených se nevraceli, protože třeba loňské druhé místo na prestižní degustaci v Zašové bylo impulsem pro další posun.

Pomoc koni na nohy v Plískově na Zbirožsku.
Hasiči pomáhali v Plískově na Zbirožsku koni znovu na nohy

Letos to však budou mít mnohem těžší, což si Veselý v roli řidiče, výrobce a v neposlední řadě degustátora uvědomuje: „Republikově šlo o slabší úrodu. Na Moravě třeba řada pálenic ani neotevřela, ale západ se vyznamenal. Ve Zbiroze jsme zpočátku přijímali třešně, jejichž pálení následovalo hned po vykvašení. Pak byly na řadě švestky, hrušky a jablka, kde bereme především odrůdu Matčino. Jsou šťavnatá a sladká, čímž okamžitě diskvalifikují zelené, a tím pádem nezralé odrůdy,“ usmívá se soukromník. Na druhý konec republiky odjel vybaven dokonale. Tedy desítkami lahví alkoholu, které poctivě rozváží k ochutnávkám. Prestižní je například mezinárodní soutěž ve Svatobořicích a Mistříně s více než dvěma tisíci vzorků. Ovšem i ty v Janové u Vsetína, Vážanech nad Litavou či Bělově u Zlína mají silný zvuk. „Naše produkty odevzdáme pořadatelům. Ti je anonymně přelijí, označí čísly a hodnotitelé mají pár dní na průzkum,“ říká muž, který vytáhl do boje s produkty z osvědčených plodů. Z třešní ze sadů společnosti JCM, z jablek z Mirošovska, z hrušek odrůdy Williams nebo z hroznového vína od Praskoles. Zásilka však obsahovala i speciální celerovici se zvláštním složením. Při její výrobě se šest týdnů hlídá kvas z hroznů, zatímco pouhých deset dnů kvas z celeru.

Areál ve zbirožské čtvrti Švabín je přitom kromě výroby pálenek jako stvořený i pro další aktivity. Objevit by se v něm měla expozice, která se stane přehlídkou zlatých českých ručiček. Už nyní tu nechybí máselnice, lis na ovoce, zabijačkové pomůcky nebo originální valašský kroj.