Mzdové náklady maloobchodníka tak narostou téměř o 700 milionů korun, které vyčlenila společnost na zvýšení mezd a další finanční odměny pro zaměstnance, jako jsou prodavačky a prodavači, pekaři, skladníci, zelináři či vedoucí týmů. Minimální garantované navýšení bude činit 8,5 procenta.

„Kolegové na prodejnách začínají rok s dobrými zprávami. Desetiprocentní navýšení mezd ukazuje, že za našimi zaměstnanci stojíme a Albert je skutečně odpovědným zaměstnavatelem. Zaměstnancům i nadále poskytujeme řadu benefitů, ať už nepeněžních, nebo peněžních, jako je příspěvek na dopravu, stravování a penzijní pojištění. Věřím, že navýšení mezd je pro kolegy příznivou zprávou,“ řekl Kalle Becker, senior viceprezident pro operativu a logistiku ve společnosti Albert.

Investice ve výši 700 milionů korun

V rámci pravidelného sociálního dialogu jednal Albert o navýšení mezd s odborovými organizacemi.

„Zaměstnavatelé v obchodě každoročně ukazují, že dokáží sledovat ekonomický vývoj a navyšovat mzdové prostředky a odpovídajícím způsobem reagovat na vývoj ekonomické situace. Oceňujeme mimořádné kroky, například loňské vánoční bonusy v rámci nenárokové složky mzdy, ale samozřejmě nejdůležitější je garantované navýšení základních mezd,“ říká prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb, paní Renáta Burianová.

Albert patří mezi největší soukromé zaměstnavatele v Česku a v nadcházejícím roce bude investovat do odměňování dvaceti tisíc zaměstnanců navíc téměř 700 milionů korun.