Situace provázející konec roku ve výrobních závodech okresu je oproti té před rokem, a zejména dvěma, kdy na okres dolehla silně krize, daleko utěšenější. Platí to i pro závod Euwe Eugen Wexler Rokycany.

„Zakázek je dost, spíše ani nestíháme. Máme uzavřené kontrakty se Škodou, BMW a Oplem,“ spokojeně konstatoval ředitel Petr Krob.
Důsledkem situace je i uzavření spolupráce s Beta Transportem. Pronajali si od nich v Rokycanech sklady a domluvili se na pomoci s expedováním dílů.
Wexler se mimo to chystá dokonce i na rozšiřování výroby a v současnosti pro provoz v závodě nakupují nové stroje. „Je jich deset. Dva ale měníme za starší typy a osm je pro novou výrobu. Když u nich počítáte s obsluhou dvou lidí ve třech směnách po sobě, je to dalších čtyřicet osm pracovních míst,“ přidal k momentálnímu výhledu na nárůst zaměstnanosti ředitel.

Jinak v porovnání s rokem 2009 už nyní pracuje ve Wexleru téměř o sto lidí víc.
Co se týče zakázek, sjednané je mají s automobilkami prakticky na dva roky. „Nových rámcových zakázek je dost, ale neznáme jejich objem. Ten se bude odvíjet od odběru aut. Snad situace vydrží,“ doufá Krob.

Doplnil také, že vzhledem k situaci na 99 procent zatím počítají s doplatkem třinácté mzdy zaměstnancům a letos pro ně plánují i vánoční večírek. Jelikož už je ale potřeba počítat s více než šesti sty účastníků, uskuteční se dvoj– mo, a navíc ho zpříjemní malý dárek.