„Myslím, že jsme zaváhal, stále jsme čekal, abych ušetřil, ale ceny už teď stagnují. Trochu mi prodej komplikuje stáří mého vozu, protože při převodu by nový majitel zaplatil několik tisíc korun. Mě jsem ho prodat vloni, když byly lepší podmínky,“ postěžoval si Michal Svoboda.

„V porovnání se začátkem roku letošního roku teď pociťujeme silný nárůst v prodeji vozů. Už od dubna se situace postupně zlepšuje a červenec je už nyní v porovnání s loňskými výsledky o trochu lepší,“ sdělil majitel Autobazaru Břasy Petr Lukáč.

Dodal, že největší zájem je o vozy značky Škoda. Podle síly motoru pak prý v Břasích prodávají hlavně auta s malým obsahem. Benzínový nebo naftový motor už tolik nerozhoduje. Podle jeho slov už lidé přestali vyčkávat a začali si auta opět pořizovat. „Hodně zákazníku si žádá Octavie, obecně škodovky se prodávají hodně dobře. Lidé už dnes neřeší, zda jde o diesel nebo benzín, při dnešních cenách pohonných hmot už to není takový rozdíl v nákladech jako dříve. Cenově bych řekl, že lidé kupují u nás nejvíce automobily v rozmezí padesát až sto tisíc. Hodně si také žádají malé vozy se slabším motorem,“ řekl Lukáč.

Podobné zkušenosti mají i další autoprodejci. „Díky dobrému kurzu eura se opět vyplatí dovážet vozidla z Německa. Červenec hodnotím jako nadprůměrný měsíc, prodává se opravdu dobře. Zákazníci jsou už při koupi více nároční, většinou žádají auto se servisní knihou a pokud možno po prvním majiteli. Nejvíce prodáváme vozy v rozmezí padesáti a sta tisíc korun,“ informoval za Automaxx Petr Hauser.