Špatně udušený oheň někdo opustil tentokrát na Pavlovsku. I přes veškerá varování a upozornění na sucho, to není ojedinělý případ.

Stejný zásah měla například i nedělní směna rokycanských profesionálních hasičů. Dohašovala ohniště, které někdo opustil na vrcholu Bílé skály u Strašic.

Požáry trávy a lesního porostu jsou v posledních dnech nejčastějším důvodem k výjezdu záchranářů. V úterý hořelo například i u Ejpovic. „Jednotky požární stanice Rokycany a sboru dobrovolných hasičů Ejpovice tu po devatenácté hodině likvidovaly lesní požár o rozloze přibližně deset krát deset metrů,“ popsal mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

V předchozích dnech hořela třeba suchá tráva u železničních kolejí v Rokycanech na Pražské nebo pod Čilinou. Lesní hrabanka chytila u Drahoňova Újezdu či poblíž Bušovic, pravděpodobně od nedopalku cigarety.

Hasiči v souvislosti se suchem posledních dní znovu apelují na lidi, aby se chovali zodpovědně „Lidé by měli dodržovat zákaz kouření, respektive manipulace s otevřeným ohněm v lese. Oheň by se neměl rozdělávat blíže než 50 metrů od lesa a lidé by v žádném případě neměli od ohniště odcházet. Zároveň by měli mít při ruce dostatek vody k uhašení ohniště a vzhledem k větru je bezpečnější ohniště zahloubené,“ upozorňuje Poncar.