Výbuch poranil řidiče, který skončil v nemocnici. „Řidič si dle jeho slov vařil vodu a zřejmě vlivem netěsnosti na spojích od tlakové lahve k vařiči, došlo k úniku plynu do kabiny a následnému výbuchu. Tlaková vlna kabinu doslova nafoukla, zdvihla střechu a vyrazila boční okénka. Zároveň díky tlakové vlně nedošlo k dalšímu hoření a oheň byl v podstatě sfouknut. O tom svědčí i to, že vnitřek kabiny není poškozen působením vysokých teplot,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Hasiči po příjezdu na místo z poškozeného vozidla dvoukilogramovou propan butanovou láhev vynesli a uzavřeli.

Řidič při výbuch utrpěl zranění v oblasti hlavy a krku. „Jedná se o popálení prvního stupně, muž byl předán při vědomí letecké záchranné službě k dalšímu transportu do Fakultní nemocnice Plzeň na Lochotíně,“ doplnila za záchrannou službu její mluvčí Mária Svobodová.

Martin Duda (v uniformě) s oběma obhájci při úterním líčení u soudu v Rokycanech.
Při výbuchu v Brdech zemřel voják. Kolegovi hrozí pět let vězení

Krátce po události u čerpací stanice museli profesionální hasiči z okresního města k dalšímu případu. Tentokrát na 47. kilometr D5 mezi Kařezem a Mýtem. Zhruba na úrovni Cekova došlo v hustém dešti k havárii osobního vozidla. Osádka automobilu vyvázla bez vážnějších zranění, na místě zasahovali i hasiči z Hořovic.