Kolem půl desáté večer ucítili sousedé v domě číslo devět kouř. Zjistili, že vychází zpod dveří ve druhém patře, ale nikdo jim neotevíral. Přivolali hasiče a policii. „Městští strážníci po vyražení dveří dveří objevili v interieru na hořící pohovce pětačtyřicetiletého popáleného muže. Oheň hlídka ihned uhasila,“ informovala tisková mluvčí P ČR Rokycany Jana Tomková.

Hasičtí profesionálové z Rokycan dorazili vzápětí a převzali iniciativu. „Oheň do požáru nepřerostl. V obývacím pokoji, na silně doutnající pohovce, která už místy prohořelé, ležel v bezvědomí obyvatel bytu,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Blanka Nechvátalová.

Na místo dorazila i zdravotní záchranná služba. „Muže jsme zaintubovali a zajistili jeho vitální funkce. Byl v těžkém bezvědomí, ale spontánně dýchal a z dechu byl cítit alkohol,“ sdělil zasahující lékař Bedřich Brož. Pacient podle něj asi ze 40 až 50 procent utrpěl popáleniny povrchu těla, většinou druhého až třetího stupně. „Horkým vzduchem měl ale těžce popálené a zplodinami hoření poškozené dýchací cesty,“ dodal lékař.

Zhruba ve čtvrt na jedenáct muže rokycanští zdravotníci předali letecké záchranné službě, která ho transportovala na popáleninové centrum nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

Ačkoli v místě kolují dohady, že se mohlo jednat u pokus o sebevraždu, vyšetřovatelé zatím s největší pravděpodobností vidí příčinu vzniku ohně v nedbalostním jednání. „Okolnostmi případu a zjišťováním dalších poznatků se nadále zabývají rokycanští policisté,“ doplnila Tomková.

B.Šopejstalová, G. Karníková