MIROŠOV - Poblíž sociálního zařízení na okraji Mirošova zasahovali v úterý po 14. hodině profesionální hasiči z Rokycan i domácí výjezdová jednotka. Nedaleko Domova Harmonie hořel vůz Citroen, když plameny vyšlehly z motoru. Podle našich poznatků řidič usoudil, že kouř vychází z před ním jedoucího traktoru a zastavil až na upozornění ostatních motoristů. To už se ale oheň dostal i do interiéru auta a záchranáři měli práci. Dopravní prostředek byl výrazně poškozený, ale naštěstí nedošlo ke zranění účastníků.

ROKYCANSKO - Také letos se lze zapojit do populární ankety Strom roku. Nově mohou přihlášené komunity získat padesát tisíc korun na projekt, umožňující zvelebení okolí vybrané dřeviny.

Zájemci najdou podrobnější informace na webu www.stromroku.cz a přihlášky končí Dnem Země (22. dubna). Letošní dvanáctku finalistů pak pořadatelská Nadace Partnerství odtajní v polovině května.

Připomínáme, že Rokycansko se v soutěži už prosadilo díky majestátnímu stromu u Skomelna. Přidá se někdo další?

Vojenské lesy a statky spolupracují s výzkumníky z Opočna
Brdy čeká mohutné zalesňování, také v příhraničí vysadili desetitisíce stromů

ZBIROŽSKO - V obcích kolem Zbiroha je na dnešní odpoledne přichystaný sběr nebezpečného odpadu a vysloužilých spotřebičů. Firemní vůz ze severního Plzeňska bude nejprve přistavený v Líšné (čtrnáctá hodina) a pokračuje se těmito příjezdy: Týček 14.25, Sebečice 15.00, Biskoupky 15.20, Ostrovec 16.00 a Lhotka 16.20 hodin.

HOLOUBKOV - Na osmý březnový den nezapomene řidič vozu Fiat Ducato. nechal ho stát na parkovišti před prodejnou v Holoubkově, ale se zajištěním si hlavu nelámal. Po dvacáté hodině toho využil zloděj, který si dveře otevřel bez viditelného poškození a přivlastnil si tašku s hotovostí přes 28 tisíc korun. Peněženku, pochopitelně už bez obnosu, pak lupič odhodil nedaleko stojícího vozidla. Lumpa nyní hledají policisté z rokycanského oddělení.

HRÁDEK - Dříve narození obyvatelé Hrádku, sdružení v odborovém svazu Kovo při tamních Železárnách, se chystají na zítřejší taneční zábavu. Začíná úderem 17. hodiny v Domě kultury s Plzeňským duem a zváni jsou i nečlenové organizace.