deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Jarní ofenziva: Rusko se na Ukrajině snaží o alespoň okrajové zisky, než ztratí iniciativu, píše Institut pro studium války.
Soud s obchodníky s drogami: Osm lidí čelí v Ostravě obvinění z mezinárodního obchodování s drogami.
Uznání rodičovství v Evropě: Rodičovství prokázané v jedné zemi Evropské unie by v budoucnu mohly uznávat i další unijní státy.
Vyšší čistý zisk ČEZ: Loni meziročně stoupl na 80,7 miliardy Kč z předloňských 9,9 miliardy Kč.
Američan odsouzený za tweety: Saúdská Arábie po roce propustila z vězení muže, který na Twitteru kritizoval tamní režim.
Češi v NHL: Čeští hokejoví útočníci Tomáš Hertl a Martin Kaut asistencemi neodvrátili prohru San Jose 5:4 v prodloužení.
Hrozba žalobou kvůli odměně: Zastupitelka Božičan odmítá finanční odměnu. Obec jí přesto dál posílá složenky.
Potíže londýnské policie: Podle výsledků nezávislého šetření je jako instituce rasistická, misogynní a homofobní.
Soud s Donaldem Trumpem: Policie ve velkých amerických městech se připravuje na možné nepokoje, pokud bude Trump zatčen.
Korupce v polovodičovém průmyslu: Čínský úřad pro boj proti podvodům obvinil čipového magnáta Zhao Weiguoa z korupce.
Neohlášená návštěva: Japonský premiér Fumio Kišida přicestoval do Kyjeva. Setká se s prezidentem Zelenským.
Úterý bude teplé: Během dne bude spíše přibývat oblačnosti, denní teplota dosáhne až šestnácti stupňů, noční klesnou k sedmi až třem.
Smrtící sucho: V důsledku katastrofálního nedostatku srážek zemřelo loni v Somálsku 43 tisíc lidí, polovinu tvoří děti, říká studie OSN
Konzevativní léčba fotbalisty roku: Fotbalista Leverkusenu Patrik Schick věří, že by se z vleklého zranění třísel mohl dostat za tři až čtyři týdny.
Kvůli dluhopisům k soudu: Majitelé dluhopisů Credit Suisse, které po sloučení s UBS ztratily hodnotu, zvažují s právníky hromadné žaloby.
Z pytlíků dlaždice: Egyptský start-up vymyslel recyklaci plastových tašek na dlaždice pevnější než cement. Zatím jich recyklovali 5 milionů.
Horká noc na Krymu: Krymský Džankoj hlásí exploze. Ukrajina uvádí zničení raket Kalibr. Ruská správa tvrdí, že zasáhla protivzdušná obrana.
Sérii srovnali na 1:1: Hokejisté mistrovského Třince vyhráli druhé čtvrtfinále extraligy na ledě Sparty 3:2 v prodloužení.
Kulich na lyže za 200 franků: Konec Credit Suisse probudil i online tržiště. Lidé prodávají malé zlaté cihly i lyžařské čepice s logem banky.
Zveřejní wuhanské dohady: Prezident Biden podepsal zákon o publikacit zpravodajských informací o možné spojitosti covidu s laboratoří ve Wuhanu.
Zotavená hvězda: Martina Navrátilová řekla Piersi Morganovi, že překonala rakovinu. Rozhovor odvysílá moderátorův pořad v úterý.
Boje u Bachmutu: Ukrajinská armáda má úspěchy "v určitých úsecích" fronty, jinde postupili Rusové, uvedla náměstkyně ministra obrany.
Dub na paměť Alžbety II.: David Attenborough zasadil pamětní strom v novém lese k platinovému jubileu zesnulé královy v parku v Richmondu.
Strop na ruskou ropu: Země G7 zřejmě ponechají dosavadní strop na ceny ruské ropy pod tržní hodnotou. Snižovat ho ale nejspíš nebudou.
Soudní reforma: Izraelský Knesset v prvním čtení schválil omezení pravomocí Nejvyššího soudu k zasahování do jmenování ministrů.