Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Do Čáslavi vjel Jan Žižka s husitským vojsekm: Historický průvod ozdobil tradiční městské slavnosti. Deník byl při tom.
Tři muži zahynuli u floridské pláže: Mladíci z Alabamy se dostali do potíží ve vysokých vlnách a silném proudu, záchranáři je našli utonulé.
U Kyjova se sešly Kostelce: Na Hodonínsko přijeli zástupci třinácti obcí stejného jména i hosté ze Slovenska. Vyrazili do průvodu. Mladík zahynul po čelní srážce na Prostějovsku: Dvě protijedoucí auta se srazila mezi Konicí a Šantrovem. 18letý muž zemřel při převozu, zraněné jsou 2 osoby. Ruská klouzavá bomba zabíjela v Charkově: Zničené jsou byty v nejméně třech patrech obytného domu, zemřeli 3 lidé, 52 je zraněných, uvedly místní úřady.
Sesuv půdy v Číně zabil šest lidí: Šlo o členy jedné rodiny, záchranáři je našli v troskách chrámu v provincii Fuijan, kterou zasáhly prudké deště.
Jih Švýcarska postihly prudké deště: V kantonech Graubünden a Valais způsobily záplavy a sesuvy půdy, které zavalily nejméně tři pohřešované osoby.
Klatovy slavily Barkoní svatojánskou noc: Tradici ve městě obnovili před deseti lety, letos přišlo 160 lidí v historických kostýmech, podle pořadatelů rekord. Hasiči zasahovali v Adršpašských skalách: Zraněnou ženu vyprostili z těžko přístupného místa, k převozu do nemocnice ji museli kilometr odnést pěšky. Policie vypátrala dívku z Trutnovska: Pohřešovaná odešla z domu v pátek, v sobotu ji policisté díky získaným poznatkům našli v pořádku. Kutná hora slaví Královské stříbření: Do královského horního města se potřicáté vrátil Václav IV. Deník byl u toho.
V centru Astany hoří výškový dům: Z 26patrového domu v hlavním městě Kazachstánu stoupá dým. V objektu je hotel a byty, na místě pracují hasiči.
Pátrání po důchodkyni dopadlo dobře: Ženu, která se na Kladensku ztratila ve čtvrtek, našel v sobotu kolemjdoucí vyčerpanou ale jinak v pořádku v lese.
Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou: Dostih vyhrál Korfu s Janem Faltejskem.
Začaly Slavnosti pětilisté růže: Historický program v centru Českého Krumlova potrvá celý den, historické průvody vyjdou v 15 a 22 hodin.
STAN zvažuje nástupce Jozefa Síkely: Pokud by se ministr průmysl stal českým eurokomisařem, mohl by ho vystřídat místopředseda hnutí Lukáš Vlček.
Policie hledá dívku z Trutnovska: 13leté děvče z Hostinného odešlo v pátek z domu, od té doby se neozvalo.
Íránský soud zrušil trest smrti pro disidenta: Raper Toomaj Salehi čelil obžalobě v souvislosti s protesty proti režimu v zemi během uplynulých dvou letech.
Řecko trápí další lesní požáry: Za posledních 24 hodin jich, zejména na severozápadu Peloponéského poloostrova, přibylo 64, uvedla DPA.
Na východě Slovenska zahynul dělník: Dva muže ve výkopu pro vedení plynu zasypala hlína. Jeden na místě zemřel, druhý bude týdny v nemocnici.
Křetínský slíbil zachovat místa v německé ocelárně: Slib dal v souvislosti se vstupem své investiční skupiny do Thyssenkrupp, uvedl Westdeutsche Allgemeine Zeitung.
NASA odložila návrat Starlineru: Druhé prodloužení mise modulu Boeingu u Mezinárodní kosmické stanice má pomoci vyřešit zjištěné závady.
Sunak odsoudil výroky Farage o Ukrajině: Tvrzení lídra Reform UK, že Západ vyprovokoval Rusko k válce označil britský premiér za naprosto špatné.
Lipavský preferuje postupné rozšiřování EU: Kandidátské země má Unie podle jeho slov přijímat podle toho, jak rychle budou postupovat s reformami.
České beachvolejbalistky jednou na olympiádu: Barbora Hermannová a Marie Sára Štochlová získaly nominaci do Paříže poté, co jednu pozici uvolnilo Holandsko.