deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Konec legendy pražských devadesátek: Discoland Sylvie se stane místem pro bydlení. Za dva roky tam vznikne 21 bytů.
Polské kladivo na opozici: Sejm přehlasoval potvrdil komisi pro vyšetření ruských vlivů od roku 2007. Opozice v tom vidí útok na expremiéra Tuska.
Unikátní tažení domácich: Lotyši na hokejovém šampionátu opět přepsali historii. Porazili Švédy a jsou v semifinále. Nastoupí proti Kanadě.
Historická paměť: Ministr Stranjura v Uherském Hradišiti potvrdil, že proměna věznice v muzeum totality postupuje.
Antický unikát: U Milovic na Jičínku našli archeologové na někdejším keltském hradisku části nádoby z 5. stol. př. nl.
Tragedie při práci: Dva muži zemřeli, pravděpodobně při odvětrávání šachty horkovodu, v Nové Vsi u Temelína.
F1 na legendárním městském okruhu: Úvodní tréninky na Velkou cenu Monaka formule 1 vyhráli na Carlos Sainz z Ferrari a Max Verstappen z Red Bullu.
Královská etapa Gira: 19. etapu první Grand Tour s dojezdem na Tre Cime di Lavaredo vyhrál po úniku kolumbijský cyklista Santiago Buitrago
Za politický proces sankce: Běloruský soud potvrdil trest novináři z tamní polské menšiny, dostal osm let. Varšava chystá odvetné kroky.
Pokuty a veřejně prospěšné práce: Belgický soud dnes potrestal 18 studentů za smrt mladíka při drastickém přijímacím rituálu do univerzitního spolku.
Německá policie vyšetřuje Rogera Waterse: Britský rocker na koncertu v Berlíně vystoupil v nápodobě nacistické uniformy. Dlouho čelí obviněním z antisemitismu.
Překážka na trati: Kvůli nastraženým kamenům je přerušený provoz na trati z pražskch Čakovic fo Turnov v úseku z Čakova do Měšic.
Aukce kulis Eurovize: BBC vydraží část kostýmů, rekvizit a scény z letošního ročníku písňové soutěže. Výtěžek půjde charitám i na nové pořady.
Památka z Lega: Ukrajinský designér Jevhen Tonev navrhl pro známou stavebnici model vodárenské věže v Mariupolu.
Setkání ústavních špiček: Prezident Pavel se ve středu opět sejde s premiérem Fialou a předsedy obou komor Parlamentu. Přijde i Lipavský.
Nejistota na ropném trhu: Ceny ropy se zvyšují, trh je ale před schůzkou těžařů OPEC+ v nejistotě. Americká ropa WTI přidává asi proceno.
Nebezpečný výrobek: Hygienici varují před Beskydskými sýrovými nitěmi s datem výroby 19. 5., našli v nich listerie. Prodávají se na poutích.
Vyšetřování pokusu vraždy britského kriminalisty: Severoirská policie zadržela jedenáct lidí v souvislosti s únorovým útokem. Sedm z nich opakovaně.
Kvalifikace na Euro v Praze: Čeští fotbaloví reprezentanti odehrají 7. září utkání kvalifikace mistrovství Evropy proti Albánii na stadionu v Edenu.
Americká ekonomika ožívá: Rostoucí spotřebitelské výdaje za duben zlepšují odhady výkonu ekonomiky a růstu HDP. Hrozí ale i růst inflace.
Šampionát hokejistek v Česku: Nejlepší týmy ženského hokeje změří síly na minstrovství světa v Praze za dva roky. Příští rok hostí ČR turnaj mužů.
Zrušený program papeže: Vatikán informoval, že 86letý pontifik zrušil páteční audience kvůli "horečce".
Propojení kvůli důchodům: VZP získá kvůli zdravotním odvodům od ČSSZ seznam lidí, kteří čekají na vyřízení penze, aby nemuseli platit odvody.
Taktika ruských úderů: Ukrajinská armáda uvedla, že Rusové drony vyhledávají stanoviště protivzdušné obrany, ty pak napadnou raketami.
Olomouc chystá Jařabovo nábřeží: Radní chtějí pojmenovat nábřeží po prvním polistopadovém rektorovi Univerzity Palackého, který nedávno zemřel.