deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Zrušený program papeže: Vatikán informoval, že 86letý pontifik zrušil páteční audience kvůli "horečce".
Propojení kvůli důchodům: VZP získá kvůli zdravotním odvodům od ČSSZ seznam lidí, kteří čekají na vyřízení penze, aby nemuseli platit odvody.
Taktika ruských úderů: Ukrajinská armáda uvedla, že Rusové drony vyhledávají stanoviště protivzdušné obrany, ty pak napadnou raketami.
Olomouc chystá Jařabovo nábřeží: Radní chtějí pojmenovat nábřeží po prvním polistopadovém rektorovi Univerzity Palackého, který nedávno zemřel.
Neklid v Kosovu: Srbský prezident Vučić uvedl armádu do bojové pohotovosti kvůli střetům mezi etnickými Srby a kosovskou policií.
Céline Dion zrušila turné: Kanadská zpěvačka se musela vzdát ohlášených vystoupení kvůli postupujícím zdravotním problémům.
Navalnyj potvrdil nová obvinění: Vězněný kritik Putinova režimu uvedl, že proces má začít 30. května a hrozí mu 30 let. Spis mu prý správě věznice vzala.
Obnovení provozu v Plzeňské na Smíchově: Pražští hasiči ukončili odklízení následků střetu sanitky a auta. Ulicí budou opět jezdit tramvaje.
Modernizace a bojkot v Dillí: Indický premiér Naréndra Módí slavnostně otevře nové sídlo parlamentu jako symbol modernizace. Opozice hlásí bojkot.
Vrcholí českobudějovický majáles: Studenti prošli městem v pestrém průvodu, oslava vyvrcholí večerním koncertem.
Schodaři vyběhnou ze Sněžky na Praděd: Krnovští běžci v sobotu vyrazí na štafetový běh z nejvyššší české hory přes Kralický Sněžník na Praděd a do Krnova.
Námořní provokace: Náčelník italského loďstva obvinil Rusko z "provokací" ve Středomoří. Varoval, že bezpříkladná agrese může mít důsledky.
Podezření na únik dat z Tesly: Německé úřady prověřují okolnosti předání 100 gigabajtů dat z podniku novinám. Mělo jít i o údaje zaměstnců a zákazníků.
Podpora Itálii po povodních: Předsedkyně EK Leyenová uvedla, že z unijního fondu obnovy země na ochranu před povodněmi dostane 6 miliard eur.
Konec pátrání: Policisté oznámili, že dívku z Pardubika, po které od rána pátrali, v pořádku našli.
Obecné ohrožení na diskotéce: Zlínští policisté obvinili 29letého muže. Loni pořádal ve Slušovicích přeplněnou diskotéku. 2 lidé byli těžce zraněni.
Omezení na D1: Dálnice na 204. kilometru za Brnem ve směru na Vyškov kvůli havárii motocyklu průjezdná jedním pruhem.
Válka na Ukrajině: Wagnerovci možná pašují zbraně přes Mali a další africké země, tvrdí Washington.
Rogera Waterse vyšetřuje berlínská policie: Hudebník a spoluzakladatele kapely Pink Floyd se na turné oblékl do uniformy nacistického stylu s replikou zbraně.
Kouzelný Český les: V CHKO letos mimořádně vykvetly tisíce silně ohrožených všivců lesních. Donedávna jich rosto jen pár.
Záhadné zmizení lodě: Podle dvou humanitárních organizací zmizela v centrální části Středozemního moře loď s přibližně 500 žadateli o azyl.
Zemětřesení v Japonsku: Východní části ostrova otřáslo silné zemětřesení o síle 6,2 stupně. Varování před tsunami ale úřady nevydaly.
Belgie a Írán si v Ománu vyměnily vězně: Teherán propustil belgického humanitárního pracovníka, Brusel diplomata, kterého obvinili z pokusu o bombový útok.
Policie pátrá po šestnáctileté Andree: Dívka může být v ohrožení života. Zhruba o půl desáté odešla ze školy na pardubické Dukle a od té doby je nezvěstná.
Rodná čísla se v ČR rušit nebudou: Za naprostý nesmysl označil vicepremiér Bartoš studii, podle níž by odklon od rodných čísel stál asi 56 miliard korun.