deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Zemětřesení v Japonsku: Východní části ostrova otřáslo silné zemětřesení o síle 6,2 stupně. Varování před tsunami ale úřady nevydaly.
Belgie a Írán si v Ománu vyměnily vězně: Teherán propustil belgického humanitárního pracovníka, Brusel diplomata, kterého obvinili z pokusu o bombový útok.
Policie pátrá po šestnáctileté Andree: Dívka může být v ohrožení života. Zhruba o půl desáté odešla ze školy na pardubické Dukle a od té doby je nezvěstná.
Rodná čísla se v ČR rušit nebudou: Za naprostý nesmysl označil vicepremiér Bartoš studii, podle níž by odklon od rodných čísel stál asi 56 miliard korun.
Genocida ve Rwandě v roce 1994: Fulgence Kayishema, jeden z posledních lidí hledaných pro svou roli v genocidě, stanul před soudem v Kapském Městě.
Britská cyklistika zpřísnila pravidla: Muži, transgender sportovci a nebinární sportovci budou soutěžit v nově vzniklé otevřené kategorii.
Požár v Českém Švýcarsku: Po několikaměsíční intenzivní práci policisté obvinili a zadrželi 36letého muže, který dle nich zložil požár na Hřensku.
Maďarsko v čele Radě EU: Část poslanců Evropského parlamentu chce navrhnout zemím EU, aby Maďarsku odebraly možnost příští rok předsedat.
Jednání se spolkovou ministryní vnitra Faeserovou: Kontroly na vnitřní hranici schengenského prostoru jsou podle českého ministra vnitra Rakušana krajním opatřením.
Noc kostelů: 2. června se otevře více než 1700 kostelů spravovaných křesťanskými církvemi, spolky a dobrovolníky.
Nález z antiky: Archeologové u Milovic na Jičínsku našli pozůstatky antické nádoby z 5. století př.n.l. s figurálními motivy.
Neúspěšná evakuace ze Súdánu: 85letý Brit byl zastřelen odstřelovači a jeho žena zemřela hlady poté, co byli zanecháni v Chartúmu, tvrdí rodina.
Nehoda v Ústí nad Labem: V Děčínské ulici se srazila dvě auta. Záchranáři odvezli dva zraněné lidi a hasiči provedli protipožární opatření.
Válka na Ukrajině: Při zásahu kliniky v Dnipru zemřel alespoň jeden člověk a dalších 15 je zraněných, včetně dětí.
Originální bistro v Rakové: Majitel minipivovaru otevřel samoobslužný výčep a automat s nealkonápoji a jídlem, které si lidé opečou na ohni.
Muskova Neuralink má zelenou: Firma, která vyrábí mozkové implantáty, dostala od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv povolení testovat na lidech.
Snaha o atentát na britskou královnu: FBI odhalila spiknutí z 80. let, jehož cílem bylo zabít královnu Alžbětu II. V roce 1983 IRA vyhrožovala její smrtí.
Válka na Ukrajině: Rusko podniklo raketový útok na Kyjev, protivzdušná obrany zničila všechny nepřátelské cíle, hlásí RBK-Ukrajina.
Ničivé sucho: V severozápadní části Čech hrozí nebezpečí vzniku požárů. Upozornění platí až do odvolání.
Scholzova ochranka zažila blamáž: Neznámé vozidlo se dostalo do kancléřovi kolony jedoucí na letiště. Tam řidič auta Scholze objal a podal mu ruku.
Postup bojů: Rusové zasáhli zdravotnické zařízení v Dněpru. Podle vedoucího prezidentské kanceláře Jermaka jsou na místě oběti.
Požár elektroodpadu: V Hloubětíně na Kolbenově ulici zasahovali hasiči u hořícího kontejneru. Plameny mají již pod kontrolou.
Někteří Britové nemohli volit: Více než 13 000 lidí v Anglii nemohlo volit kvůli novému zákonu o občanských průkazech, ukázal průzkum agentury Reuters.
Medveděv pohrozil úderem: Přijde podle něj v případě, že Ukrajina přijme jaderné zbraně. Jejich dodání zatím žádná země nenavrhla.
Čínské kyberútoky na zásadní infrastrukturu: Před nimi varovalo americké ministerstvo zahraničí. Čína může útočit na plynovody, ropovody i železnice.