Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

V Žermanické přehradě tonulo dítě: Záchranáři přepravili pětiletého chlapce v kritickém stavu vrtulníkem do nemocnice.
Čeští hasiči dál pomáhají v Bulharsku: Policejní i hasičský vrtulník dnes hasí lesní požáry v horském průsmyku Bleklemeto.Na místo míří i pozemní tým.
Na severozápadě Číny se zřítil dálniční most: Zahynulo nejméně 11 osob, desítky dalších jsou nezvěstné, uvedly místní úřady.
Ve Lvově zabili ukrajinskou exposlankyni: Irynu Farionovou zastřelil zatím neznámý pachatel, pátrá po něm policie, která zkoumá i motiv útoku.
Pražské letiště je opět v běžném provozu: Systémy všech dopravců jsou už po pátečních výpadcích v pořádku a fungují normálně.
Stegosaurus Apex překonal rekord: Aukční síň Sotheby vydražila dobře dochovanou fosilní kostru praještěra za 44,6 milionů dolarů.
British Open vede Shane Lowry: Irský golfista se do čela průběžného pořadí dostal v druhém kole. Vítěz turnaje z roku 2019 zahrál 69 ran.
Kozí dráha se dočká opravy: Správa železnic opraví po letech výzev Ústeckého kraje trať mezi Telnicí a Krupkou na Děčínsku.
Bezpečnost pražského letiště střeží i dravci: Patří k nimi orel skalní Venouš z Děčínská. Pomáhá chránit letadla před nehodami způsobenými kolizemi s ptáky.
Americké burzy klesaly: Všechny tři hlavní indexy uzavřely páteční obchodování ztrátami. Dow odepsal 0.93%, S&P 0.71%, Nasdaq 0.81%.
Třetí den Colours of Ostrava: Vystoupil Lenny Kravitz, na festival se v pátek přišel podívat i prezident Petr Pavel.
Důsledky globálních IT problémů: Britská letiště očekávají o víkendu zpoždění a rušení některých letů, celkově ale už obnovila běžný provoz.
Rusko v noci útočilo na ukrajinskou energetiku: Dronový útok v noci poškodil zařízení v Sumské oblasti, uvedla místní správa.
Trump telefonoval se Zelenským: Ukrajinský prezident hovořil s republikánským prezidentským kandidátem o budoucích vztazích, domlouvali osobní setkání.
Zemřela kongresmanka Sheila Jackson Leeová: Demokratické političce z Texasu bylo 74 let. V americké Sněmovně reprezentantů zasedala tři desetiletí.
Dnes bude oblačno až zataženo: Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, v severozápadní polovině Čech až 30 °C, v 1000 m na horách kolem 21 °C.