Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Policisté více kontrolují váhu aut: V prvním pololetí zvážili 8 453 nákladních aut, 28 % bylo přetížených. Kontrol sice přibylo, ale přetížených aut ubylo.
Irsko-ukrajinská spolupráce: Irsko připravuje první kroky k vypracování bezpečnostní dohody s Ukrajinou, uvedl prezident Zelenskyj.
V části Česka bude opět vedro: V pondělí bude přes 31 stupňů na jihu Moravy a ve středních Čechách, v úterý na většině území Moravy a Slezska. Muž se dusil bramborákem: Záchranáři včera večer zasahovali u muže na Frýdecko-Místecku, který se málem udusil, uvedli dnes na síti X.
Rozhodnutí pro sebe: Spojené státy by místo financování zbraní pro Ukrajinu měly investovat do své vnitřní bezpečnosti.
Hamás zastavil jednání o příměří: Řekl to představitel hnutí agentuře AFP. Zdůvodňuje to údajným neseriózním přístupem Izraele.
Atentát na Trumpa: Americký Federální úřad pro letectví uzavřel vzdušný prostor nad Bethel Parkem, odkud pocházel útočník.
Težba manganu postupuje: Společnost Mangan Chvaletice pokračuje v přípravě projektu těžby u Trnávky, Chvaletic a Řečan nad Labem.
Válka v Pásmu Gazy: Podle palestinských záchranářů nejméně 17 Palestinců zemřelo a dalších zhruba 50 bylo zraněno při izraelských úderech.
Města jsou v létě problematická: Nezvládnou se totiž v noci přirozeně ochlazovat, neboť sestávají z umělých povrchů jako je beton či asfalt.
Situace uprchlíků v Česku: Humanitární dávky pro uprchlické domácnosti by se mohly od srpna zvýšit. Zvednout by se totiž mohly částky na bydlení.
Důsledky bouřek: Řeka Kamenice překročila v Kamenici nad Lipou třetí stupeň. V noci také opustilo 19 osob dětský tábor na Pelhřimovsku.
Požár v Praze: Hasiči v noci zasahovali v ulici Za Poříčskou bránou. Vzniklá škoda je 500 tisíc korun.
Atentát na Trumpa: Čelní představitelé mnoha zemí vyjádřili zděšení, ostře odsoudili politické násilí a popřáli Trumpovi rychlé zotavení.
Policisté pátrají po dvou dívkách: Pravděpodobně utekly do Prahy. 12letá dívka je ze Sázavy na Benešovsku a 15letá z Nechyb na Kutnohorsku.
Biden po telefonu hovořil s postřeleným Trumpem: Prezident se vrací z pobytu ve státě Delaware do Washingtonu.
Atentát na Trumpa: FBI už zná identitu podezřelého z útoku na prezidentského kandidáta, je jím dvacetiletý muž z Pensylvánie.
V Chile začal tento měsíc platit nový zákon: Ukládá výrobcům či dovozcům alkoholických nápojů označovat lahve varováním o škodlivých důsledcích pití alkoholu.
Napětí na bělorusko-ukrajinské hranici polevilo: Dodatečné vojenské posily, které tam byly nedávno vyslány, se stáhly na základny.
Hákový kříž na Slavnostech svobody v Plzni: Pár nesouhlasí se soudním trestem za to, že měli v květnu v průvodu nacistickou vlaječku.
Útok na Trumpa: Prezidentský kandidát už opustil nemocnici, má postřelené ucho. Motiv střelce zatím není jasný.
Válka na Ukrajině: Nizozemská společnost dostala pokutu 1,8 milionu eur za účast na stavbě Krymského mostu.
Masters of Rock ve Vizovicích na Zlínsku: Letošní ročník festivalu dnes večer uzavře jedna z hlavních hvězd, německá heavymetalová kapela Accept.
Útok na Trumpa: Prezidentský kandidát podstoupil vyšetření ve zdravotnickém zařízení, měl by být v pořádku.
Finále mužské dvouhry v tenisovém Wimbledonu: Po roce se v něm opět utkají Španěl Carlos Alcaraz a Srb Novak Djokovič.