Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Policie zasahuje u nehody na Lounsku: U Lubence se srazil minibus s autem. Podle předběžných informací se víc než 10 lidí zranilo, řekl mluvčí policie.
Celosvětový výpadek IT: Australský odborník na kyberbezpečnost Troy Hunt označil dnešní problémy počítačových systémů za největší v historii.
Zákaz použití zbraní dlouhého doletu v Rusku: Zelenskyj požádal britského premiéra, aby mu pomohl přesvědčit ostatní spojence, aby toto omezení odstranili.
Požár u železniční trati: V úseku Benešov u Prahy - Olbramovice zasahují hasiči. Předpokládaný konec omezení v dopravě bude ve 14:00.
Krize v brněnském VIDA: Jihomoravský radní pro oblast vědy Jiří Hlavenka předloží odvolání ředitele brněnského vědeckého parku Lukáše Richtera.
Čeští hasiči likvidují požáry v Bulharsku: Jejich dnešním hlavním úkolem je chránit vesnici Strandhza a obydlené okolí před postupujícími plameny.
Bangladéští studenti protestují: Nesouhlasí s přidělováním pracovních míst ve státní správě. Protesty nabývají stále násilnějších forem.
Blízký spolupracovník Usámy bin Ládina je ve vazbě: Pákistánské protiteroristické úřady zatkly jednoho z vůdců teroristické sítě al-Káida Amína Haka.
EU dá na českotřebovské nádraží 7 miliard korun: Nádraží potřebuje modernizovat. Velké změny čekají zdejší podchody a vznikne i nová lávka.
Požár na Hodonínsku: Hasiči zasahují u Terezína, kde hoří vzrostlé pole. Vyhlásili 2. stupeň poplachu.
Dva nové jaderné bloky v elektrárně Dukovany: Česká přenosová soustava je na ně připravena, pokud se druhý z nich připojí po odpojení současných bloků.
Muž v Cardiffu zemřel v recyklačním stroji: Při vyšetřování policie zjistila, že Kyle Colcomb zemřel poté, co při práci v recyklačním s tředisku uvízl ve stroji.
Velmi velký problém s Ruskem: Ten bude mít Evropa a USA bez ohledu na to, jak skončí válka na Ukrajině, varoval vrchní velitel spojeneckých sil NATO.
Loňský výbuch prodejny v centru Hradce Králové: Polcisté dnes v souvislosti s explozí obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti dvaačtyřicetiletého muže a jeho firmu.
Celosvětové výpadky počítačových systémů: Francouzské ani britské úřady nemají zatím poznatky, že by dnešní IT výpadky byly způsobeny kybernetickými útoky.
Násilné nepokoje v Leedsu: Výtržnící v noci na severu Anglie převrátili policejní auto a zapálili dvoupatrový autobus.
Gershkovich u soudu v Moskvě: Ruská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře odsoudil na 18 let vězení
Válka na Ukrajině: Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.
Policie chce trest pro převozníky lidí: Kriminalisté NCOZ navrhli podat obžalobu na 6 osob, které převážely nelegální migranty přes země EU do Německa.
Postup bojů: Ukrajinské síly se stáhly z vesnice Krynki na levém břehu Dněpru v Chersonské oblasti. Potvrdilo to velení armády.
Čeští hasiči už druhý den hasí požáry v Bulharsku: Dnes se z prvního bodu Bezmer přesunuli o 160 km dál k městu Voden. Zasažená plocha je okolo 2600 haktarů.
Letní filmová škola v Uherském Hradišti: Lidé si při 50. ročníku od 26. července do 1. srpna budou moci prohlédnout někdejší uherskohradišťskou věznici.
Vážná nehoda na Třeboňsku: Hasiči zasahují u srážky dvou osobních aut na silnici I/24 u obce Přeseky. Zraněné osoby mají v péči záchranáři.
Výpadky IT po celém světě: Britská televize Sky News, jeden z hlavních zpravodajských kanálů v zemi, v pátek kvůli poruše nevysílala.
Carolina dál hledá společnou řeč s Nečasem: Dohoda o nové smlouvě s českým útočníkem je v současnosti pro vedení hokejistů Caroliny prioritou.