Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Krejčíková se těší na sobotní finále: Nádherné, něco takového jsem nečekala, řekla po postupu ve Wimbledonu česká tenistka. Tragédie ve slovenských Tatrách má více obětí: Po sesuvu zde zahynuli dva lidé, včetně jedné Češky. Další Češi byli zraněni.
Diskuze trvala zatím 15 hodin: Poslanecká sněmovna přerušila debatu o růstu poplatku za Českou televizi a Český rozhlas.
Pátek bude oblačný a horký: Přes den bude polojasno až oblačno. Nejvyšší teploty do 31 °C, na jihovýchodě Moravy i až 33 °C, Hrozí lokální bouřky.
USA neopustí Ukrajinu, slíbil Biden: NATO je klíčové pro americkou bezpečnost, řekl. Označil se za nejpovolanějšího člověka pro zajištění úspěchu Kyjeva.
Podpora Ukrajiny na summitu NATO: Podle českého prezidenta Petra Pavla byla téměř jednotná.
Rusko zaplatí sportovcům, kteří nesmí do Paříže: Podle státní agentury RIA Novosti národní olympijský výbor mezi 245 sportovců rozdělí 200 milionů rublů.
Izraelský ministr obrany chce vyšetřovací komisi: Yoav Gallant vyzval k okamžitému zřízení orgánu pro objasnění útoků Hamásu 7. října. Prověřit má jeho i Netanjahua.
Další zákonodárci vyzvali Bidena, aby nekandidoval: Vyslovilo se tak už 13 kongresmanů a jeden senátor za demokraty.
Itálie zakáže mobily ve školách: Ministr školství také nařídil obnovení papírových zápisníků, děti si do nich mají psát úkoly a tříbit si rukopis.
Valerij Zalužnyj zahájil diplomatickou misi: Bývalý vrchní velitel ukrajinské armády se ujal povinností jako velvyslanec své země v Británii.
Pardubický kraj prudce zasáhla bouřka: Hasiči během tří hodin vyjížděli ke 144 událostem.
Důlní neštěstí v Polsku má jednu oběť: Po ranním otřesu v dole Rydultowy u českých hranici záchranáři vyprostili 76 horníků, 17 je zraněných.
Německo z mobilních sítí odstraní čínské prvky: Spolková vláda se s firmami Huawei A ZTE dohodla, že do roku 2029 z 5G sítí odstraní jejich produkty.
Paříž překonala olympijský rekord: Pořadatelé nadcházejících letních her oznámili, že prodali 8,6 milionu vstupenek, oproti 8,3 milionům v Atlantě.
Po bouřkách lidé hlásí stovky škod: Pojišťovny oslovené ČT odhadují, že půjde o desítky milionů. Nejvíce případů je v Čechách, nejvíce ničily kroupy.
V Texasu je bez elektřiny 1,3 milion odběratelů: Obnova dodávek po hurikánu Beryl je v oblasti Houstonu je pomalá, energetici do středy znovu napojili milion míst.
Francouzské odbory naznačily olympijskou stávku: Šéfka největší centrály CGI Sophie Binetová varovala Macrona, že pokud nejmenuje levicovou vládu, zesílí protesty.
Němečtí Zelení žádají vysvětlení k raketám USA: Koaliční strana Scholzovy vlády reagovala na oznámení na summitu NATO o plánu rozmístění střel dlouhého doletu v zemi.
USA podpoří protivzdušnou obranu Ukrajiny: Oznámily další balík pomoci za 5,3 miliardy korun, zahrnuje systém Patriot a střely Stinger.
Muž utonul v Labi v Pardubicích: Hasiči zasahovali v Polabinách u mostu kpt. Bartoše. Plavce zmizelého v řece našli, oživování bylo marné.
Vláda schválila bezpečnostní dohodu s Ukrajinou: Premiér Fiala smlouvu o dlouhodobé spolupráci podepíše s prezidentem Zelenským příští týdne v Londýně.
Barbora Krejčíková je poprvé ve finále Wimbledonu: Česká tenistka v semifinále ve třech setech vyřadila kazašskou hráčku Jelenu Rybakinovou.
Zelenskyj ocenil summit NATO: Podle ukrajinského prezidenta jeho zemi přinesl konkrétní úspěchy. Apeloval na zachování jednoty všech spojenců.
288 tisíc lidí ignoruje datovou schránku: Zjistila to Česká televize. Například živnostníci je mají zřízené povinně a chodí do nich zprávy z finančního úřadu.