Policie se zabývá dezinformacemi o Pavlově úmrtí, které se šíří přes e-maily a po internetu, odkazují na falešný web a údajné prohlášení jeho mluvčí. Antikampaň dosáhla nového dna, uvedl k tomu mimo jiné v průběhu dne Pavel. Babiš dnes dopoledne dezinformace odsoudil a věří, že policie případ důkladně prověří.

Pavel v televizi Nova uvedl, že dopoledne napadli hackeři jeho webovou stránku, většinou z adres s původem v Rusku.

S Babišem si podle něj v předchozích debatách dokázali, že se umějí konfrontovat a být tvrdí. Pavel si ale myslí, že už to stačilo a že by bylo možné divákům a voličům ukázat, že se dokážou s protikandidátem také normálně bavit.

Chápu pana Pavla, překvapil Babiš

Babiš reagoval, že opakovaně vyzýval i své podporovatele, aby nechodili na Pavlovy mítinky. Nejdůležitější podle bývalého premiéra je, aby takové jednání nepokračovalo po vyhlášení vítěze v sobotu bez ohledu na to, kdo se prezidentem stane. Babiš všechny vyzval, aby přestali s útoky. „Je to skutečně velice nepříjemné i pro mě, pro moji rodinu. Chápu pana Pavla a toto prohlášení,“ dodal.

Pavel řekl, že nezodpovídá za všechny své příznivce, nikdo z jeho týmu nenaznačil, že by dezinformace mohly pocházet z Babišova tábora. „Připadá mi to jako velice hloupý žert,“ poznamenal. Neví, kdo za falešnými zprávami o jeho smrti může stát.

Babiš podotkl, že ten, kdo dezinformace šířil, musí být „strašný hlupák“, protože věděl, že Pavel bude večer v debatě na Nově.

Dnešní duel je předposlední debatou kandidátů, kteří postoupili do druhého kola prezidentské volby. V pátek se těsně před otevřením volebních místností Babiš a Pavel zúčastní diskuse v Českém rozhlase.

Bývalý představitel české armády a NATO Pavel v prvním kole voleb před necelými dvěma týdny těsně zvítězil, když dostal podporu 35,4 procenta. Druhý postupující, expremiér Babiš, měl 34,99 procenta.