Volební štáb Petra Pavla byl tentokrát ve Foru Karlín, zatímco před 14 dny měl štáb v Business Hubu Opero kousek od Staroměstského náměstí. O událost byl mezi médii velký zájem, lidé z Pavlova týmu hlásili 350 akreditací. Jako první známá tvář se ve volebním štábu objevil zpěvák Radek Banga. „Jsem z toho nervózní, doma to hodně prožíváme. Generálovi jsem přinesl dárek,” řekl před 13. hodinou.

Podpořit Petra Pavla přišla i Taťána Kuchařová s kytkou pro Pavlovu manželku nebo majitel ostravského Baníku Václav Brabec. „Pan Pavel má mou podporu, přijel jsem ho podpořit do Prahy a doufám, že mu budu moct gratulovat,” řekl.

close Volební štáb Petra Pavla, 28. ledna 2023, Praha. info Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň zoom_in Taťána Kuchařová dorazila do volebního štábu Petra Pavla

Podporovatelé Petra Pavla před 14. hodinou hlasitě odpočítali vteřiny do uzavření volebních místností a následně spolu s novináři napjatě sledovali sčítání. Jako občerstvení zvolil Pavlův tým řízky se salátem, guláš, kuřecí maso s rýží, sladké koláčky či chleby s vajíčkovou pomazánkou.  

Do štábu mezitím dorazily další známé osobnosti. Herci Zlata Adamovská, Petr Štěpánek, Jitka Čvančarová, Vladimír Polívka nebo Dana Morávková s hudebníkem Petrem Maláskem. Po třetí hodině už v sále skandoval dav Pavlových příznivců: „Pavel na Hrad!“ Po sečtení 75 procent hlasů jejich favorit bezpečně vedl a bylo jasné, kdo se stane prezidentem. 

Přišel také písničkář Jaroslav Hutka nebo režiséři Václav Marhoul a Zdeněk Svěrák. „Je to štěstí, jsem šťastný, protože už jsem se dvakrát snažil podpořit člověka, kterého bych měl rád na Hradě a kterého bych si vážil. Myslím si, že naše společnost dospěla. Ubylo těch, kteří sednou na lep populismu, a hlavně sem přišla vlna mladých lidí, kteří si uvědomili, že to bude jejich život,“ řekl Zdeněk Svěrák.

Před 16. hodinou zazpíval hymnu Ondřej Ruml, zpíval i nově zvolený prezident Petr Pavel s manželkou Evou a celý tým Petra Pavla. Během dalších desítek minut přivítal budoucí prezident v sále i slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou a premiéra Petra Fialu (ODS). 

Následně dorazily další celebrity, například Martin Dejdar, Patricie Pagáčová s manželem, herec Milan Šteindler či moderátor Aleš Háma. 

Tým Petra Pavla čelil u vchodu do Fora Karlín neustálým požadavkům na vstup od lidí, kteří nebyli na seznamu novinářů ani pozvaných. Venku stála od 16. hodiny zhruba stovka podporovatelů Petra Pavla.

V sálu volebního štábu ANO byla atmosféra, která zrcadlila výsledky voleb. Lidé z ANO byli na poloprázdném balkóně, nebyli mezi nimi žádní umělci či jiné populární tváře, které by bývalého premiéra Babiše přišly podpořit.