„Zatímco Babiš se pouštěl do kolovrátku o Pavlovi jako kandidátu pětikoalice, snižoval jeho význam v NATO a lobboval za mír, Petr Pavel několikrát zaútočil a Babiše označil za kandidáta Hradu,“ napsal například týdeník Reflex.

„Petr Pavel na úvod on-line debaty v Deníku prohlásil, že od počátku kampaně dává najevo, že volba nebude jen o následníkovi Miloše Zemana. Podle něj bude o tom, jaký politický svět bude Česko chtít, zda svět, v němž se ctí hodnoty, pravidla a důstojnost, nebo svět, kde vládne chaos a straší se hrozbami,“ všímá si Deník N.

Debatu popsal také server iDnes: „Přeli se o vládní pomoci Čechům, Ukrajině i názorech na hranice svobody. Babiš by podle Petra Pavla přinesl chaos a rozdělování společnosti, expremiér na jeho slova reagoval tím, že generál je vládním kandidátem, který by na Hradě prosazoval vůli vlády Petra Fialy.“ 

Pavel v NATO? Jen zapisoval, prohlásil Babiš

CNN Prima News si všímá toho, že Petr Pavel v debatě na Andreje Babiše zaútočil, že je muž proruského tábora. Expremiér mu opáčil, že Pavel v NATO stejně „jen zapisoval“. Server Aktuálně.cz přinesl z debaty Deníku textový přenos. Připomněl také, že Česká televize ve středu dopoledne na Twitteru zopakovala Babišovi pozvání do profesionálně vedené a nestranné debaty.

Česká televize přinese o debatě Deníku reportáž v neděli v pořadu Newsroom.

Hodně diskutovaný byl i závěr debaty, čehož si všímají například lidovky.cz. „Koncem debaty moderátorka vyzkoušela oba kandidáty ze znalosti české státní hymny. Začátek si vylosoval expremiér, s generálem se střídali po verši. Oba ji zvládli na výbornou,“ píše server.

„Podle znalosti hymny byste se na Hrad mohli oba dva stěhovat zítra,“ zakončila asi dvacetiminutovou debatu moderátorka Kateřina Perknerová, která za svůj moderátorský výkon v debatě sklidila pochvalu od tuzemských novinářů i od lidí na sociálních sítích. O debatě už dopředu informovaly ČTK, irozhlas.cz, refresher.cz, echo24.cz, mediaguru.cz, mediar.cz, seznamzpravy.cz i novinky.cz