Příběh nechává nahlédnout do kamarádství čtveřice dam. Každá se narodila v jiném roce, přesto jsou všechny v nejlepším věku a pojí je jedno: doufají v zázrak. Aby oslavily narozeniny jedné z nich, scházejí se v tajuplném bytě ve společnosti lidí, které neznají.

Během fantaskního večírku vzpomínají, odkrývají své sny, představy a touhy. Ztrácejí, hledají a znovu nalézají. Jedna druhou i samy sebe. Všechny doufají v muže. A protože jejich večírek sotva začal, udělají všechno pro to, aby ho tu potkaly. I kdyby si ho měly vymyslet.

Herečky a kamarádky

Herecká čtveřice procestovala křížem krážem naši rodnou zem, aby si ověřila, že láska, která je aktuální v každém věku, je nesmrtelné téma, které zkrátka táhne. Bylo tedy naprosto logickým krokem scénář adaptovat a přenést jej do filmové podoby, kterou budete moci vidět v kinech.

Přidanou hodnotou tohoto úspěšného počinu je fakt, že dámy jsou velmi dobrými kamarádkami. O to byla spolupráce radostnější a koncentrovanější. Na plac si k sobě přizvaly spřátelené kolegy Radima Vizváryho, Tomáše Petříka nebo Michala Kerna.

Komedie je nejtěžším, ale nejmilovanějším a divácky nejvděčnějším žánrem. Co stojí podle zpěvačky a herečky Dagmar Zázvůrkové, která představuje Stellu, za úspěchem divadelní hry?

„Vidím jej jednoznačně v tom, že se vždycky najde nějaká žena, která se v některé z našich postav vidí, ztotožní se s ní a má naději, že když se člověk nevzdá, bere vše s nadhledem a hlavně si dokáže ze sebe udělat srandu, dokáže vše překlenout. Naše představení není prvoplánová komedie, citlivé duše zavnímají spodní proudy,“ říká Dagmar Zázvůrková.

Jitka Sedláčková ji doplňuje, že úspěchem může být i fakt, že se strefily do správné chvíle. Šly s kůží na trh a tunou upřímnosti poodhalily téma ženské opuštěnosti, které přikryly humorem.

Herečky pustily štáb domů

Snem každého herce je, aby jej nebo jeho dílo objevili filmaři, a vdechli mu tak do určité míry nesmrtelnost. A to se stalo právě v tomto případě. Návštěvník jedné z repríz Pavel Fürst se bavil tak dobře, až se rozhodl stát producentem. Dokonce se ve filmu také v jedné ze scén objeví.

Natáčení trvalo přesně čtrnáct dnů, ve kterých se na place prostřídalo jedenadvacet herců. Zajímavostí je fakt, že ve filmu budete moci vidět jeden jediný exteriér. Byl natočen na Malé Straně v Praze. Co se dalších lokací týče, některé z filmových interiérů se natáčely v reálných bytech hereček.