Březnové prohlídky ve Zbiroze

KDY: Každou sobotu od 14:30 hodin
KDE: Zbiroh
ZA KOLIK

Cesta mezi řády od templářských rytířů po Alfonse Muchu je název další aktivity v areálu zámku nad městem. Pokud vás zajímají důvody vzniku řádů, jejich proměny v průběhu staletí až do současnosti, podmínky přijetí a činnost, jste zvaní každou březnovou sobotu od 14.30 hodin. Pro speciální prohlídky je nutná předchozí rezervace na čísle 602 527 632 nebo na e-mailu: info@zbiroh.com. Bližší informace a ceník na www.zbiroh.com.

Němčovický masopust

KDY
: Sobota 14. března od 10 hodin
KDE: Němčovice
ZA KOLIK: zdarma

Zřejmě jeden z posledních letošních masopustů se uskuteční v sobotu v Němčovicích. Sraz masek je v 10 hodin před obecním úřadem. Průvodu zahraje staročeská kapela Třehusk.

Loutkové divadlo zahrají v Ejpovicích

KDY: Neděle 15. března od 16 hodin
KDE: Ejpovice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Volné pokračování úspěšné pohádky Kašpárek s Honzou v zakletém hradu bude k vidění v Hostinci U Salcmanů v Ejpovicích. Kašpárek s Honzou se chystají na další dobrodružství a opět za pomoci Větrné babky. Bude třeba vysvobodit nejen Vílu od studánky moudrosti, ale i krásnou princeznu a zachránit tak jedno ohrožené království. Inscenace je určena pro děti od tří let. 

Ples se koná ve Zbiroze

KDY
: Sobota 14. března od 19 hodin 
KDE: Zbiroh
ZA KOLIK: 300 Kč

V Muchově sále na zámku ve Zbiroze se v sobotu uskuteční třetí ples města. K tanci a poslechu zahraje kapela HandaBanda, večerem provede Roman Jedlička. Těšit se můžete na předtančení v podání účastníků ze StarDance Michala Padevěta a Kateřiny Krakoškové. 

Dětský maškarní bál v Mirošově

KDY: Sobota 14. března od 15 hodin 
KDE: Mirošov
ZA KOLIK

Mirošov srdečně zve na dětský maškarní bál do sokolovny. Odpoledne bude plné muziky, soutěží, návštěvníci mohou vyhrát ceny z bohaté tomboly. 

Povídání o bylinkách

KDY
: Sobota 14. března od 14 hodin 
KDE: Hůrky
ZA KOLIK: zdarma

Onko klub Rokycany pořádá ve Spolkovém domu v Hůrkách ve spolupráci s místním obecním úřadem přednášku Štěpánky Janoutové z Kotvičníkové farmy v Sedlecku. Na místě bude možnost zakoupit si bylinkové tinktury. 

Dětský karneval ve Volduchách

KDY: Neděle 15. března od 15 hodin
KDE: Volduchy
ZA KOLIK: masky zdarma, děti bez masky 10 Kč, rodiče 50 Kč

Děti i jejich rodiče zve na karneval do sálu Kulturního domu ve Volduchách obec. Na příchozí čeká v místním kulturním domě odpoledne plné soutěží, tance a písniček. K tanci i poslechu zahraje maskám Robert Jíša. Na závěr vyhlásí pořadatelé nejlepší masku.