V pátek večer se otevřou kostely
Kde: kostely zapojené do akce
Kdy: pátek 12. června, dle programu
Za kolik: zdarma

K páteční Noci kostelů se opět připojují Rokycany. V devatenáct hodin se zájemci sejdou před chrámem Panny Marie Sněžné, aby během 60 minut absolvovali výšlap kolem čtyř dominant města. Vždy s poutavým a nevšedním vyprávěním o historii církevních staveb. Závěr se odehraje u evangelíků v Jiráskově ulici, kde je žánr přednášek a hudby ještě bohatší. Podrobné informace k programu najdete na nockostelu.cz.

V muzeu připomenou české egyptology
Kde: Muzeum dr. Horáka v Rokycanech
Kdy: od pátku 12. června, denně kromě pondělí 8 - 12 hod.
Za kolik: základní vstupné na výstavu 10 Kč, stálé expozice 30 Kč

Ve výstavní síni Muzea dr. Horáka (ulice Josefa Knihy) lze nově navštívit unikátní expozici Mezi Prahou a Káhirou. je věnovaná 100 létům české egyptologie. Výstava bude k vidění do 30. srpna.

Terazky se vrací na zámek Zelená Hora
Kde: zámek Zelená Hora, Nepomuk
Kdy: sobota a neděle, 10 - 19 hod., od příštího víkendu i v pátek
Za kolik: slavnostní zahájení 450 Kč, jinak 250 - 350 Kč, děti 100 Kč

Černí baroni v Nepomuku aneb Terazky se vrací. To je název filmové expozice na zámku Zelená Hora u Nepomuku, která se veřejnosti otevře v sobotu. Až do konce srpna si pak mohou zájemci každý pátek, sobotu a neděli prohlédnout exteriéry a interiéry zámku, ve kterých se natáčela oblíbená komedie Černí baroni.

„Slavnostní zahájení bude tuto sobotu od 15 hodin. Účast přislíbili Václav Vydra (známá postava vojína Šternberka), Hana Čížková (servírka Magda) a další známé herecké tváře. Program bude moderovat Monika Leová z TV Prima a v 18 hodin se můžete těšit na koncert Petra Koláře,“ zve návštěvníky autor celého projektu Martin Mitva Lukeš. Program doprovodných akcí organizátoři pravidelně aktualizují na webových stránkách www.cernibaroni.cz.

Industry Open startuje s drony a vycházkou
Kde: Garáž SIT, Cukrovarská 20, vycházka Zborovská 90
Kdy: sobota a neděle, 13 – 17 hod., vycházka v sobotu od 10 hod.
Za kolik: zdarma, vycházka 70 Kč

Dvěma akcemi odstartuje v sobotu festival Industry Open, který otevírá zájemcům nejen technické památky po celém kraji. V sobotu a v neděli tak můžete od 13 do 17 hodin navštívit Garáž SIT Portu Správy informačních technologií města Plzně v Cukrovarské ulici 20 a užít si program plný technologických vychytávek a dronů. Vstup je zdarma. Poznat průmyslové stavby v Doudlevcích můžete během sobotní komentované vycházky, která začíná v 10 hodin ve Zborovské 90, vstupenka za 70 Kč je v prodeji na webu plzenskavstupenka.cz. Více informací na industryopen.cz.