Podle informací serveru CNN vůz s názvem SD-03 s pilotem létal nad polygonem přibližně čtyři minuty. „Jsme velmi nadšení, že jsme dosáhli vůbec prvního letu pilotovaného automobilu s posádkou v Japonsku, a to za dva roky od založení našeho start upu,“ uvedl ve svém prohlášení generální ředitel společnosti SkyDrive Tomohiro Fukuzawa.

NASA ukázala unikátní záběry odvrácené strany Měsíce se Zemí.
NASA objevila rychlejší a levnější cestu na Měsíc. A nechala si ji patentovat

„Naší vizí je společnost, v níž jsou létající auta dostupným a pohodlným dopravním prostředkem na obloze. Lidé budou mít šanci zažít nový a bezpečný způsob života,“ dodal Tomohiro Fukuzawa.

Vybaveno osmi motory

SD-03 je nejmenší elektrické vozidlo na světě s vertikálním vzletem i přistáním. Má osm motorů, které zajišťují bezpečnost v případných nouzových situacích. Podle společnosti SkyDrive vůz zabírá prostor asi dvou zaparkovaných automobilů.

Podívejte se na první let japonského vozidla:

Zdroj: Youtube

SkyDrive věří, že se z létajícího auta stane součást běžného života. V budoucnu proběhne více zkušebních letů za různých podmínek. Je pravděpodobné, že vůz bude do konce roku testován mimo testovací polygon Toyoty. 

Joseph Kittinger před gondolou Excelsior
Čtyři minuty a 36 vteřin dlouhý volný pád. Viděl to, o čem Gagarin teprve snil

Společnost hodlá intenzivně pracovat na dalším vývoji technologií tak, aby byl létající vůz připraven do prodeje v roce 2023. Cena však dosud nebyla oznámena, informovala CNN.