Je pochopitelné, že ve větších místech se listiny sestavovaly přece jen jednodušeji. Proto třeba Rokycany daly dohromady sedm subjektů, vesměs s kompletním počtem 21 jmen.

Ani obyvatelé Zbiroha si nemohou stěžovat. Do boje se hlásí šest stran. Rozrůstající se Strašice hlásí pět seskupení a stejně je na tom Hrádek. V Mirošově a Radnicích se registrovalo po čtyřech hnutích, Volduchy, Cheznovice, Hůrky, Holoubkov oslovují tři strany.

Dva kohouti

Pak máme na území okresu obce i vesničky, kde soupeří dvě kandidátky. Sporadicky se na jedné z nich objevuje osamocený kandidát (Přívětice, Těně, Terešov), ale napínavé měření sil lze očekávat ve Vejvanově, Veselé, Břasích, Bušovicích, Dobřívě, Kamenném Újezdu, Kařezu, Kařízku, Svojkovicích, Siré, Sebečicích, Podmoklech, Ostrovci, Mýtě, Mlečicích, Litohlavech či Líšné.

Pavel Moulis ze záchranné stanice vyjíždí za zraněnými živočichy denně
Zvířecí nemocnice v Rokycanech přijala letos 400 pacientů, 251 jich vyléčili

Sólo na kandidátce

Existují obce, kde se zájemci o post zastupitele přihlásili individuálně. V Týčku je takových jednotlivců třináct, ve Lhotě pod Radčem dvanáct, v Kornaticích jedenáct a v Chomli i Hradišti šest.

Jeden hlas to jistí

Zbývá nejpočetnější skupina, kde sestavili jedinou kandidátku. Takže vlastně jediný vhozený lístek do urny znamená jistotu křesla. Zejména, když jsme v průzkumu narazili na obce, kde je počet adeptů totožný s budoucím zastupitelstvem . Jmenujme Cekov, Čilou, Újezd u Svatého Kříže či Zvíkovec.

Z kola ven (nebo spíše do pozice náhradníků) pak musí uchazeči na chvostu výsledkové listiny ve Všenicích, Klabavě, Kladrubech, Kakejcově, Lhotce u Radnic, Hlohovicích, Drahoňově Újezdu. Březině, Liblíně, Mešně, Oseku, Plískově, Rakové, Skořicích, Smědčicích, Těškově nebo ve Štítově.

Připomínáme, že ve vyhlášeném termínu ostrouhal Trokavec, kde se nepodařilo listinu sestavit. Po úřednické stránce se bude o vesničku starat pověřený správce. jenže s omezenými kompetencemi.