V sobotním dopoledni se sešli trampové, vyznavači woodcraftu a všichni, co mají rádi čerstvý vzduch, krásné vyhlídky na malebnou brdskou krajinu, a samozřejmě zvuk šesti strun, v Rokycanech na Železné. Těchto přibližně sedmdesát milovníků přírody namířilo své pohorky k Vrchu Žďár, jehož výška dosahuje 629 metrů nad mořem, a je dominantou Rokycanska.

Žďár není zajímavý jen z turistického hlediska, ale nese si s sebou i přírodní, kulturní a historické dědictví. Přírodní rezervace, která zde existuje již přes padesát let, umožňuje poznání pozoruhodné flory. Na leden nezvykle aprílové počasí nikomu náladu nekazilo a všichni si dvacátý osmý ročník naplno užívali. „Přechod přes Žďár do Dobříva jdu už posedmé,“ prozrazuje usměvavá Eva Michálková, a pokračuje: „ Po dlouhém zimním období je to první příležitost vyrazit s kamarády ven, opéct si na něco na ohýnku a večer si v dobřívské Hamrovce poslechnout kamarády z bluesgrassové kapely A´hasvers.“

Pro všechny zúčastněné si připravila pořádající trampská organizace Apacherie pamětní plaketku a vynikající zábavu, která vrcholila za doprovodu krásných melodií.