Hudební scéna se otevře v pátek odpoledne. Třídenní maraton na pódiu odstartují francouzští Nine Eleven. V následujících dnech je vystřídají třeba Italové Purification, Belgičani Kingdom či Holanďani No Turning Back. „Kromě muziky nebude tradičně chybět filmová produkce, také distra a stánky s veganskou stravou,“ slibuje jeden z pořadatelů. Organizace jednoho ročníku zabere podle něj asi půl roku. „Pustíme se do toho vždy dva, postupně se k nám ale přidávají další lidé,“ doplnil.

Jedním z fanoušků, který nevynechal ani jeden Fluff Fest, je Jiří Hrdlička z Rokycan. „Na Fluff jsem jezdil od samého začátku a ve své době to býval pro mě nejlepší festík v republice. Nejzdařilejší jsem zažil v Plzni na výstavišti, kde měly atmosféru malé, úzce vyprofilované undergroundové akce. Současný open air fest mě tolik neláká,“ svěřil se mladý muž. Vadí mu vyšší vstupné a podle něj stále se snižující úroveň kapel. „Zaplatím vstupné šest set a osloví mě už jen jedna nebo dvě ze zúčastněných kapel, a to je hodně slabý,“ vysvětlil.

Přesto tento ojedinělý festival láká každoročně stovky příznivců hardcoreové muziky nejen z Čech, ale i z ciziny. Vedení města s nimi dosud vážné potíže nezaznamenalo. „S Fluff Festem – až na výjimky – žádné problémy nebyly. Organizátoři si sami například zajišťovali i výpůjčku dvou stání na tříděný odpad. Areál se snaží vždy, a to dokonce i od víček od nápojů, uklidit a v pořádku ho předat zpět městu,“ sdělil mluvčí rokycanské radnice Jan Engler. Představitele navíc těší, že díky přílivu fanoušků stoupne návštěvnost koupaliště.

Rokycanští policisté se během konání festivalu zaměří zejména na zajištění veřejného pořádku a také plynulosti v dopravě.