Hned za chrámem svatého Víta září Kytička. Poutá pozornost ve starobylé Vikářské uličce, kudy denně projdou tisíce lidí. V té uličce, kde je i pověstná hospůdka Na Vikárce, odkud se známý pan Brouček Svatopluka Čecha dostal do patnáctého století. Stojí v ní ale rovněž s dějinami Pražského hradu úzce provázaný Mladotův dům, který od čtvrtečního odpoledne hostí výstavu Patří mezi nás. Své práce vytvořené ve výtvarné i textilní dílně tam prezentují děvčata ze Zvíkovecké kytičky. Jsou hostem Metropolitní kapituly svatého Víta.

Vyzdobená okna i zádveří jasně vypovídají o jarním ladění této dočasné expozice. Tema-tické zastoupení Velikonoc v ní nemohlo chybět. Však se také po nápaditě vyparáděných keramických zajíčcích, husách či beráncích jen zaprášilo. Ani květinové motivy, zarámované do zdobných paspart, se na stěnách dlouho neohřály. Organizátoři akce měli hned první podvečer s doplňováním plné ruce práce. „Chtěl jsem krásné žluté narcisy," ale než jsem se stačil otočit, byly pryč," želel vyhlédnutého díla třeba velitel Hradní stráže plukovník Petr Prskavec. Zanedlouho už ale v rukách třímal jiné práce. Starosta Rokycan Václav Kočí zase svíral zajíce a místostarosta Jan Šašek litoval, že mu vybrali ty s pestrobarevnými šátky. Pozadu nezůstávali ani členové Lions´ clubu, jež už patří k dlouholetým příznivcům zvíkoveckých děvčat, či mnozí další. Návštěvníci opouštěli krásný ústřední sál domu také s velikonočními věnci, ať už z krásně mramorovaných a mašlemi přizdobených vaječných pouků či srdíček. „Dlouzí textilní hadi a želvy také v návaznosti na obměnu návštěvníků podléhaly neustálému přílivu do výstavních prostor a odlivu z nich. O nápaditých polštářcích, mezi nimiž byly k vidění i některé vytvořené techni-kou richelieu, ani nemluvě.

Kytičky k lesku akce přispěly i svým vystoupením. Zvolily vlastenecké písně a zasloužený aplaus trval dlouho. Průpovídky Bohunky Novákové, jimiž bleskově reagovala na slova ředitelky domova Jany České, vtipně vystoupení glosovaly. Všem pánům aby nebyli na pochybách, kdo letos při pomlázce šupe třeba rázně připomněla, že je přestupný rok. Ten, kdo přišel na vernisáž s předstihem, mohl ještě vidět i obrovskou souhru zaměstnanců domova. Každý svižně plnil přidělenou roli a výsledkem byly dvě nazdobené místnosti i přichystaná party s milými hostiteli. Vedle tradičně výtečných ´jednohubkových´ řízečků zvíkoveckých kuchařek se velké přízni hostů těšily i linecké hvězdičky podle osvědčeného babiččina receptu paní Růženky. „To aby se hostům lépe při ochutnávání povídalo," usmívala se spokojeně ředitelka Česká.