Populární obří hernu s velkým bludištěm, kuličkodráhou, hravými tabulemi, originálním haptickým kobercem, měkoučkou nafukovací prolézačkou a dalšími lákadly, která rozvíjejí vnímání a motorické schopnosti dětí, doplní pestrý kulturní program zahrnující workshopy, výtvarné dílničky nebo divadelní a hudební představení pro batolata i vzdělávací workshopy a besedy pro rodiče.

KUK je prvním českým multižánrovým projektem z dílny studia Damúza, který nabízí rodinám s malými dětmi smysluplný program s vysokou uměleckou úrovní, nekomerční alternativu kvalitní dětské zábavy. Festival navazuje na celosvětově oblíbený žánr Theatre for Early Years a jeho přínos tkví v tom, že rozvíjí dětskou představivost, seznamuje nejmladší diváky s hudbou i divadlem a buduje v nich vztah k umění přirozeným způsobem.

Josef Klír z Plzně trpí roztroušenou sklerózou. První snímky jsou z doby ještě před onemocněním, poslední z letošního roku.
Z aktivního sportovce vozíčkářem. Pepa se ale s roztroušenou sklerózou pere

Doprovodné aktivity přinesou nejmenším divákům kulturní vyžití všech žánrů. Z divadélek budou připravena představení Eyjů od studia Damúza a Pomerančová lodička uskupení FysioART. Hudební vnímání pomůže naladit projekt Hudba batolatům, jehož vystoupení Tralaladění se pohybuje na pomezí příběhu a koncertu. Hudba je zde jemnou nití, která neviditelně propojuje všechny přítomné. Výtvarné ambice všeho druhu mohou děti uplatnit v Kreativní dílně. Různorodé multismyslové aktivity stimulující správný vývoj mozku si mohou nejmenší vyzkoušet v rámci lekce unikátního českého programu Ostrov objevů.

Vzdělávací program bude připraven také pro rodiče. Během tříhodinového zážitkového kurzu se mohou naučit zvládnout první pomoc u dětí. Diskuzní beseda vedená zkušenou lektorkou Michaelou Nesměrákovou nastíní, jak podpořit děti v samostatnosti v domácím prostředí. Workshop S dětmi k psychické odolnosti představí rodičům aktivity, které podporují psychickou odolnost a vyrovnanost. Respektující přístup a komunikační dovednosti v emočně náročných situacích sourozeneckých sporů a hádek pomůže dospělým prohloubit workshop Jak s konflikty mezi sourozenci. „Zapojení rodičů do programu celkově podporuje hlavní myšlenku festivalu, který se snaží nejen podněcovat umělecké vnímání u nejmenších, ale klade důraz také na společné trávení volného času rodičů s dětmi, jejich propojení mezi sebou a zároveň se setkáváním s dalšími rodinami pokouší zamezit částečné sociální izolaci během rodičovské dovolené,“ doplňuje k doprovodnému programu pro dospělé programový ředitel DEPO2015 Jan Štěpán.

Bruslení na louce u Dobřan, kde se před příchodem silných mrazů rozlila řeka Radbuza
Radbuza se nejprve vylila z břehů, pak zamrzla. U Dobřan se bruslí na louce

Festival KUK se v Plzeňském DEPO2015 představí tento rok již po šesté. Letošní novinkou bude přesunutí obří herny do prostoru zvaného Nízké sloupy, který by měl být pro návštěvníky s malými dětmi více komfortní. U vstupu do herny bude připravena odpočinková zóna, která přímo sousedí s prostory kavárny Ústředna DEPO, kde bude pro malé strávníky připraveno speciálně upravené občerstvení.

Na všechny programové aktivity i na hernu je omezená kapacita tak, aby návštěva byla pro rodiče s malými dětmi co nejpříjemnější. Vstupenky na jednotlivé aktivity i do obří herny jsou k zakoupení v předprodeji na goout.cz. Vstupné je potřeba zakoupit vždy pro dítě i jeho doprovod.

Více informací o akci spolu s popisem jednotlivých programových aktivit naleznete zde