.„Pro uspořádání festivalu jsem se rozhodl, protože v regionu Zbirožska se podobné akce nikdy v takovém rozsahu nekonaly a navíc mají tyto letní svobodné festivaly v naší republice veliký ohlas,“ uvedl hlavní organizátor Václav Vozák mladší. Navíc dodal: „Smyslem akce je prezentace a rozvoj neprofesionálního i profesionálního hudebního žánru a zvány jsou všechny věkové kategorie.“

Prvním rokem začínali rockotékou se zaměřením na rokovou a bluesovou hudbu 20. století. V programu bylo i divadelní vystoupení a celý nádech dění, včetně stylového oblečení, byl podřízený rockové slávě. V roce 2008 se pořadatelé akci rozhodli přesunout na větší prostor, do údolí u Zbirožského potoka, pod Lhotkou. Areál tamního letoviska podle nich splňuje všechny organizační potřeby a je i více izolovaný od okolních obcí.

„Vloni tam kapely The Spiders Beatles Revival, The Hoochie coochie Band a AC/DC Spejbls Helpers předvedly excelentní výkon, na špičkové zvukové aparatuře. Do budoucích let doufáme, že započatá éra rockových letních festivalů ve zbirožském regionu se bude těšit stále větší přízni posluchačů a návštěvníků. Zkrátka – ať žije rock!“ konstatoval Vozák.